۱۰۰ فعال اقتصادی ایران عازم ایتالیا شدند | اتاق خبر
کد خبر: 311845
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 15:33
اگرچه حملات تروریستی پاریس اجازه سفر برنامه‌ریزی شده قبلی رئیس‌جمهور ایران به فرانسه و ایتالیا را نداد اما اکنون هیاتی از فعالان اقتصادی ایران با حسن روحانی همراه شدند.

اتاق خبر: بعد از لغو سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا و فرانسه به دلیل حملات تروریستی پاریس، دیشب هیاتی از فعالان اقتصادی به همراه رئیس‌کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های کشور عازم رم شدند تا اولین گروهی باشند که در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به این دو کشور اروپایی پس از لغو تحریم ها، برای همراهی او وارد اروپا می‌شوند.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ محسن جلال‌پور، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در این رابطه گفت: پس ازانفجارهاي تروريستي در پاريس و لغو سفر رئيس جمهور روحاني و هيأت همراه، سرانجام هواپيماي حامل فعالان اقتصادي، شب گذشته تهران را به مقصد رم ترک كرد.

وی افزود: بيش از ۱۰۰ نفر از فعالان اقتصادي در رشته‌هاي مختلف در اين سفر حضور دارند و چندين قرارداد و تفاهم نامه در حضور مقامات سياسي كه امروز عازم رم شده‌اند، در دو كشور ايتاليا و فرانسه امضا خواهد شد.

به گفته جلال‌پور، نخستين نشست اقتصادي در رم، رأس ساعت هشت و نیم صبح با بيمه ساچه برگزار مي شود و بعد از آن رأس ساعت دو و نیم صبح با اعضاي اتاق ايتاليا نشست و ملاقات رو در رو خواهيم داشت. این در حالی است که هيأتي متشكل از مديران ارشد سيستم بانكي به رياست ولي الله سيف رئیس کل بانک مرکزی نيز در اين پرواز با ما همراه  هستند و در نشست هاي فردا در كنار فعالان بخش خصوصي خواهند بود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید