آمادگی شرکت‌های اروپایی برای سرمایه گذاری در فرودگاه‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 311896
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 18:00
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: شرکت‌های فرانسوی، چینی و ایتالیایی برای سرمایه گذاری در فرودگاه امام، مشهد، شیراز و اهواز اعلام آمادگی کردند.

اتاق خبر: اصغر فخریه کاشان با بیانا اینکه پس از برداشته شدن تحریم‌ها نشانه‌هایی وجود دارد که فضا برای همکاری‌های بین‌المللی باز شده است، گفت: شرکت‌های فروشنده هواپیما که قبلا حاضر نبودند حتی یک کاغذ مکتوب به ما بدهند الان به طور رسمی اعلام آمادگی کردند که وارد مذاکرات قراردادی با ایران شوند و قرارداد امضا کنند. از جمله این شرکت‌ها "ای‌تی‌آر" ایتالیا و "ایرباس" فرانسه و "بمباردیه" کانادا هستند.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل یادآور شد: در بحث فرودگاهی نیز شرکت‌های فرانسوی٬ چینی و ایتالیایی با ارسال نامه رسمی اعلام آمادگی کردند که در فرودگاه‌های امام (ره) ٬ مشهد٬ شیراز و اهواز سرمایه‌گذاری کنند. البته هنوز میزان سرمایه‌گذاری‌های آنها معلوم نیست چون نخست باید مشخصات پروژه‌ها مذاکره شود اما حجم پروژه‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه امام (ره) ۹۰۰ میلیون دلار و در فرودگاه مشهد ۳۰۰ میلیون دلار است.

وی با بیان اینکه افزود: شرکت‌هایی از ایتالیا٬ فرانسه و کره جنوبی برای همکاری‌ها در حوزه ریلی به ایران نامه نوشتند و آمادگی خود را برای مذاکرات قراردادی در احداث خطوطی همچون شیراز-بوشهر٬ رشت-آستارا و چابهار-مشهد اعلام کردند.

فخریه کاشان با بیان اینکه در حوزه ترانزیت جاده‌ای نیز مطمئنا وضع بهتر خواهد شد اظهار کرد: الان کشورهایی مختلف مثل بلغارستان٬ اسلوواکی٬ ارمنستان و گرجستان اظهار تمایل کردند که راه‌های مشترکی را با ایران تعریف کنند تا بتوانند کالاهای خود را ترانزیت کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید