ورود سازمان بازرسی به قراردادهای جدید نفتی و ارسال گزارش به روسای قوا | اتاق خبر
کد خبر: 311911
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 17:12
تسنیم نوشت: رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌گوید که این سازمان به موضوع قراردادهای جدید نفتی ورود و گزارش کاملی را در همین ارتباط به روسای قوا ارسال کرده است.

اتاق خبر - ناصر سراج  در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان بازرسی کل کشور به موضوع قراردادهای جدید نفتی ورود کرده است یا خیر اظهار کرد: ما به موضوع ورود و گزارش کاملی را نیز تهیه و برای روسای سه قوه ارسال کرده‌ایم و در حال بررسی هستیم تا نتایج نهایی شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: همچنین به دنبال این هستیم جلسه‌ای برگزار کنیم تا مسائل مورد بررسی قرار گیرد و جلوی هر آنچه که خلاف قانون است، گرفته شود.

سراج بار دیگر تاکید کرد که گزارش اولیه این سازمان در خصوص قراردادهای جدید نفتی تهیه و برای روسای سه قوه ارسال شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای نیز در نود و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه گفته می‌شود قراردادهای جدید نفتی خلاف اصول 44 و 45 قانون اساسی است و این قراردادها دارایی ایران را به‌مدت 30 سال در اختیار یک شرکت خارجی قرار می‌دهد و اینکه آیا قوه قضاییه تاکنون ورودی به این موضوع داشته است یا خیر، اظهار داشت: در خصوص قراردادهای نفتی، از گذشته قانون هیئتی را پیش‌بینی کرده است که این هیئت متشکل از نمایندگان مجلس، دولت و قوه قضاییه است.

وی ادامه داد: این هیئت می‌تواند قراردادها را بررسی کرده و چنانچه تشخیص دهد تخلفاتی وجود دارد، جلوی آن را بگیرد. همچنین کمیسیون اصل 90 می‌تواند نسبت به این موضوع نظارت داشته باشد و بازرسی کل کشور نیز چنانچه ببیند قراردادی خلاف قانون نوشته شده می‌تواند ورود کند.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: باید توجه داشت که برخی قراردادهای نفتی، قرارداد روز نیست و نوعاً این قراردادها درازمدت هستند ضمن اینکه باید حتماً تضمینات لازم و دقت‌های حقوقی صورت گیرد تا قراردادی خلاف منافع ملی کشور نوشته نشود، صرف طولانی بودن یک قرارداد مانع نیست.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید