طرح افزایش زودهنگام تولید گاز در پارس جنوبی کلید خورد | اتاق خبر
کد خبر: 311938
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 17:09
یک مقام مسئول از تعریف و اجرای طرح تولید زودهنگام گاز در فاز ۱۴ پارس جنوبی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود از سال آینده امکان تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز از این فاز فراهم شود.

اتاق خبر: مرتضی زرین گل درباره آخرین وضعیت اجرای توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی، گفت: پیشرفت عملیات حفاری این فاز در راستای توسعه زودهنگام گاز در بخش دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی به ٦٤ درصد رسید.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ مجری طرح توسعه فاز ١٤ در شرکت نفت و گاز پارس با اعلام این که بر اساس برنامه زمان بندی پیش بینی می‌شود تا پایان سال آینده، دو سکوی تولیدی فاز ١٤ پارس جنوبی با ظرفیت تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز به بهره‌برداری برسد، تصریح کرد: با توجه به اولویت گذاری تکمیل بخش فراساحل، تسریع در توسعه و برداشت گاز از سکوهای دریایی این فاز در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است.

وی با اعلام این که تا پایان سال آینده از مجموع چهار سکوی این فاز، دو سکوی با توان تولید از ٢٢ حلقه چاه، تکمیل و آماده ارسال گاز به پالایشگاه سایر طرح های درحال بهره برداری خواهد شد، درباره عملیات لوله گذاری دریایی این فاز هم اظهار کرد: تمامی تجهیزات کامل نصب خطوط لوله ۱۰۵ کیلومتری این فاز به محل سایت منتقل شده و آماده اجرای مراحل لوله گذاری است.

وی همچنین از تکمیل بخشی از خط لوله پالایشگاه خشکی این فاز خبر داد و تاکید کرد: در شرایط فعلی تامین منابع مالی از مهم ترین مسائل پیش روی این طرح است.

زرین گل پیشرفت توسعه کل فاز ۱۴ پارس جنوبی در در بخش ساخت پالایشگاه گازی ساحلی را حدود ۵۰ درصد عنوان کرد و افزود: اجریا ضوابط ایمنی، بهداشت و محیط زیست یکی از اولویت دار ترین برنامه‌های در دست اجرا در مسیر توسعه و بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید