پاسخ سخنگوی قوه قضاییه به شاکیان پرونده نگین غرب | اتاق خبر
کد خبر: 312025
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 22:33
تکلیف 11 هزار شاکی روشن شده
خبرآنلاین نوشت: سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری دیروز خود باز هم تاکید کرد از 15 هزار شاکی پرونده کلاهبرداری در مجتمع نگین غرب، تکلیف 11 هزار شاکی روشن شده و بقیه نیز به زودی مشخص می شود.

اتاق خبر - از غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول دستگاه قضا و سخنگوی این قوه پرسیده شد چرا تکلیف مالباختگان پرونده کلاهبرداری نگین غرب روشن نمی شود.

پرونده ای که بارها در سرویس مشکلات مردم به آن پرداخته شده و احکام و اطلاعیه های شعبه 36 دادگاه تجدید نظر استان تهران درباره آن رسانه ای شده است. 

در نشست خبری دیروز نیز بار دیگر مشکلات مردم از غلامحسین محسنی اژه ای درباره تعیین تکلیف پرونده شاکیان نگین غرب پرسیده شد. او در پاسخ گفت:این پروژه وقت فراوانی را از قوه قضاییه گرفته. شاید ساده ترین راه این بود متهمان را محکوم به زندان کند. کما اینکه در زندان هستند. بعد هم هیچ کدام از مال باختگان به حقشان نرسند یا تعداد بسیار کمی به حقشان برسند. این راحت بود که حکم به رد مال به نفع 15 هزار شاکی صادر شود. متهمان اینقدر پول داشتند حقوق این 15هزار نفر را بدهند؟ نه. دستگاه قضایی آمد تا جایی که امکان داشت حقوق این افراد را استیفا کند برای همین زحمت زیادی را متحمل شد.
اژه ای در توضیح اقداماتی که برای بازداشت متهمان صورت گرفته توضیح داد: 2 نفر خیلی وقت است بازداشت شده اند. دادگاه تجدیدنظر متقبل زحمت مازاد بر وظیفه اداری خود شده است. حتما 1000 شاکی هم به حق خودشان نمی رسیدند. یکی از متهمان به نام فروغی خوب همکاری می کند. نفر دوم متهمان همکاری خوبی نمی کند. آخرین گزارش را 10 روز پیش گرفتم و مشخص شد با 9هزار و 485 نفر تسویه حساب کرده اند و آنها به بخشی از حقوق خود رسیدند. بخش قابل توجهی از حقوق آنها استیفا شد.
سخنگوی دستگاه قضایی قول داد: 744 نفر نیز به زودی تسویه می شوند. نزدیک به 11 هزار نفر تعیین تکلیف شده و بقیه نیز فی الجمله برنامه ریزی شده. در حال تلاش هستیم بقیه افراد بر اساس برنامه، استیفای حق شوند. اینها محکوم شده اند ولی حکمشان قطعی نشده است تا مشکل حل شود.
او در پاسخ به اینکه چرا به برخی از شکات اجازه گرفتن وکیل داده نمی شود، گفت: این که برخی شکات می گویند اختیار گرفتن وکیل ندارند، مسئله دیگری است. اخیرا نزدیک به 70میلیارد تومان اخیرا از یکی از متهمان کشف شده بود که با ترفند این متهم به بستگانش منتقل شده بود. این را باید در نظر گرفت وجهی ندارد مال باخته وکیل نگیرد. ولی اگر قرار باشد 15 هزار نفر هر روز بروند و بیایند، برای دادگاه مشکل ایجاد می شود. برای همین مقرر شد برای تعدادی از شکات، نماینده تعیین شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید