جان کری به سعودی ها چه گفت که خشم آنها را برانگیخت؟ | اتاق خبر
کد خبر: 312035
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 06:17
تسنیم نوشت: یک منبع نزدیک به نشست معارضان سوریه در ریاض پایتخت عربستان گفت که جان کری در نشست دو روز پیش خود با معارضان سوریه به آنها گفته است که بشار اسد حق دارد برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه نامزد شود.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه خبری العربی الجدید، یک منبع نزدیک به معارضان سوریه، دیدار دو روز گذشته جان کری وزیر خارجه آمریکا با ریاض حجاب رئیس هیئت عالی مذاکرات را بسیار بد و فاجعه بار خواند.

این منبع به العربی الجدید گفت: جان کری تأکید کرده است آنچه در مذاکرات ژنو انجام می‌شود گفتگو است نه مذاکره و به تشکیل یک دولت وحدت ملی منجر خواهد شد و نه یک دولت انتقالی.

جان کری به معارضان سوریه گفته است که دی‌مستورا حق دارد در تشکیل هیئت معارضان سوریه و تعیین مشاور برای خود دخالت کند و خواسته‌های معارضان قبل از آغاز مذاکرات در حین گفتگوها بررسی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، کری در این نشست تاکید کرده است که بشار اسد حق دارد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه که بعدا برگزار خواهد شد، نامزد شود. کری همچنین از هیئت عالی مذاکرات خواسته است تا به ژنو بروند؛ درغیر این صورت متحدان خود را از دست خواهند داد و در این صورت مسئولیت آن بر عهده معارضان خواهد بود.

به گفته این منبع کری تصریح کرد: «دخالت کشورش در سوریه تنها برای مبارزه با تروریسم است و نه چیز دیگری».

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید