پیشروی ارتش یمن در عمق عربستان | اتاق خبر
کد خبر: 312056
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 08:11
جدیدترین تحولات میدانی یمن؛
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند در خلال پیشروی در جیزان دهها نظامی سعودی را به هلاکت رسانده یا آنها را زخمی کنند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند در خلال پیشروی در جیزان دهها نظامی سعودی را به هلاکت رسانده یا آنها را زخمی کنند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از المسیره، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز دوشنبه در راستای اجرای گزینه های استراتژیک علیه تجاوز عربستان موفق شدند خطوط امدادرسانی و مواضع متجاوزان در الخوبه شمالی و الشبکه در جیزان واقع در جنوب عربستان را به کنترل خود در بیاورند.

در همین راستا یک منبع نظامی گفت که در پی این عملیات دقیق ارتش و کمیته های مردمی یمن دهها تن از نظامیان دشمن کشته و یا زخمی شدند.

این منبع گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع عربستان در پادگان "قزع"، "ام مشبح"، "ابوالمض"، "شرقان"، "جحفان"، و "أثبوته" را در هم کوبید.

یگان موشکی ارتش یمن همچنین پایگاه نظامی "ملحمه" عربستان را با خمپاره هدف قرار داد که در پی آن بخشهای زیادی از این پایگاه طعمه حریق شد.

و خبر دیگر اینکه در پی انهدام یک نفربر ارتش عربستان که در کمین منحصر به فرد ارتش و کمیته های مردمی یمن در پایگاه نظامی ملحمه به دام افتاد، تعداد زیادی از نظامیان این کشور کشته شدند.

این عملیات ارتش یمن در راستای اجرای مرحله اول گزینه‌های استراتژیک علیه ادامه تجاوز عربستان به یمن است.

خسارات سنگین ائتلاف متجاوز و مزدوران در مأرب

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز دوشنبه موفق شدند تعدادی از ارتفاعات در شمال شرق "مفرق الجوف" در استان مأرب را بعد از وارد ساختن خسارات سنگین به مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی، به کنترل خود در بیاورند.

یک منبع نظامی گفت که در این عملیات شماری از مزدوران کشته شدند.

وی افزود ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در خلال دفع حمله مزدوران برای پیشروی به سمت مواضع خود در بخش الجدعان در استان مأرب تجهیزات نظامی گسترده‌ای را از آنها به غنیمت گرفتند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنان در حال ادامه پیشروی‌های خود در جبهه‌های نبرد در مأرب در سایه شکست سنگین ائتلاف متجاوزان سعودی و مزدوران آن هستند.

حمله موشکی ارتش یمن به تجمع متجاوزان و مزدوران در تعز

در پی حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مرکز تجمع متجاوزان و مزدوران آنها در منطقه "ذوباب" در نزدیکی "باب المندب" در استان تعز در مرکز یمن شماری از آنها کشته و یا زخمی شدند.

در همین راستا یک منبع نظامی گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بعد از رصد دقیق تحرکات متجاوزان و مزدوران در ذوباب، مرکز تجمع آنها در این منطقه را هدف قرار داد.

وی افزود که این موشکها با دقتی منحصر به فرد به اهداف مورد نظر اصابت کرد و تعدادی از متجاوزان و مزدوران کشته و یا زخمی شدند و خسارات سنگینی به تجهیزات جنگی آنها وارد آمد.

همچنین ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عصر امروز مرکز تجمع مزدوران دشمن در پشت رشته کوههای شرق مثلث ذوباب را گلوله باران کردند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اخیرا موفق شده بودند با انجام عملیات نظامی منحصر به فرد علیه مراکز تجمع متجاوزان و مزدوران در نزدیکی باب المندب دهها متجاوز و مزدور از جمله عناصر خارجی را کشته و خسارات سنگینی به تجهیزات و خودروهای آنها وارد سازند.

تداوم حملات جنون آمیز عربستان به استانهای مختلف یمن

یک منبع امنیتی تاکید کرد که جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی در طول 24 ساعت گذشته منازل شهروندان و تاسیسات عمومی را در 7 استان مختلف یمن بمباران کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید