ایتالیایی ها برای ایران سنگ تمام گذاشتند | اتاق خبر
کد خبر: 312262
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 22:22
سی ان ان:
سی ان ان گزارش داد : ایتالیایی ها حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران را بیشتر از باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا تحویل گرفتند و کاروانی متشکل از 45 خودرو زرهی و هشت موتور سیکلت وی و هیئت همراه را تا کاخ ریاست جمهوری همراهی کردند.

اتاق خبر - به گزارش واحدمرکزی خبر گزارشگر سی ان ان در رم با اشاره به سفر آقای روحانی ، رئیس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا ، این سفر و قراردادهای تجاری دوجانبه را که دو طرف به ارزش بیش از 18 میلیارد دلار امضا می کنند برای ملت و دولت ایتالیا بسیار پر اهمیت خواند.

 

باربی نادو ، خبرنگار محلی تلویزیون سی ان ان در رم گفت شرکت های تولیدی ایتالیا همچون فیات و شرکت های نفتی در سال های اخیر با مشکلات زیادی روبرو شده بودند و همکاری با ایران این شرکت ها را تقویت خواهد کرد. ایتالیایی ها هم برای استقبال از هیئت ایرانی سنگ تمام گذاشتند.

کاروان استقبال کننده از رئیس جمهور روحانی و هیئت همراه را 45 خودرو زرهی و هشت موتور سیکلت همراهی می کردند. این کاروان حتی از کاروان رئیس جمهور اوباما هم وقتی به رم سفر کرد بزرگتر بود.

رئیس جمهور روحانی نهار را در کاخ ریاست جمهوری مهمان بود. وی به همراه شش وزیر و 120 بازرگان همراهش امشب شام را در رومن فارم صرف کردند که بسیار زیبا چراغانی و آذین بندی شده است. ایتالیایی ها هر آن چه را در چنته داشتند رو کردند. ایتالیا در میان کشورهای اروپایی بزرگترین شریک تجاری ایران بوده و اخیرا نیز هیئت هایی را برای دیدار و گفتگو به این کشور اعزام کرده است.

همه این تلاش ها برای بستن قراردادهای تجاری بیشتر صورت می گیرد. رئیس جمهور روحانی فردا پیش از دیدار با پاپ در واتیکان در گردهمایی تجاری شرکت خواهد کرد و قرار است چندین قرار داد هم در آن نشست امضا شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید