گزارش هاشمی از سفرش به ایتالیا | اتاق خبر
کد خبر: 312362
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 22:39
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گزارشی از فعالیت‌های خود در جریان سفر رییس جمهور به ایتالیا را در کانال تلگرام تشریح کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گزارشی از فعالیت‌های خود در جریان سفر رییس جمهور به ایتالیا را در کانال تلگرام تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در کانال تلگرامی خود نوشت: «روز دوشنبه و اولین روز سفر رییس جمهور به ایتالیا، دیداری با خانم لورنزین وزیر بهداشت ایتالیا داشتم؛ در فضایی صمیمانه که امیدوارم به انتقال تجربیات ارزشمند این کشور در حوزه بهداشت و درمان و نیز گسترش روابط با ایران بیانجامد. ارائه خدماتی که شایسته ملت شریف ایران باشد، بی شک نیازمند بهره گیری از تجربیات بین المللی به ویژه در حوزه سلامت است.

حال که با تلاش همکارانم در دولت و دعای خیر مردم فصل جدیدی از مناسبات بین المللی آغاز شده است، سفر کوتاه به ایتالیا و بازدید از مراکز بهداشتی درمانی این کشور را فرصت مغتنمی می دانم که می تواند آغازگر همکاری های جدیدی در حوزه سلامت با کشورهای اروپایی باشد.»

 

تصویری که وزیر بهداشت از دیدارش در کانال تلگرام منتشر کرد

هاشمی در ادامه گزارش تلگرامی خود نوشت:‌« امروز در کنار بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش تفاهم و همکاری در زمینه های ارتقاء بهداشت عمومی، کنترل ایمنی مواد غذایی، ساخت بیمارستان و فناوریهای دارو، نکته قابل توجه دیگر، آشنایی کامل طرف ایتالیایی با ایران بود. خانم بیتریس لورانزین آشنایی زیادی با ایران داشت و برای اینکه ثابت کند فردی عملگراست، تاکید کرد بلافاصله پس از سفر، موارد مورد تفاهم را پیگیری خواهد کرد. وی حتی اشعار شعرای ایرانی را خوانده و به آنها علاقمند است و برای سفر به ایران بسیار ابراز تمایل کرد و به مطایبه گفت که دوقلوهای کوچکی دارد و چون مشغول مراقبت از آنهاست، این امر سفر را برایش مشکل کرده است که همان‌جا با اشاره به عادی بودن چند قلوها در ایران، به وی اطمینان خاطر دادم که با خیال آسوده می تواند به کشورمان سفر کند.»

وزیر بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که «با گسترش همکاری در بخش های مختلف بهداشتی ودرمانی با کشورهای پیشرفته جهان، بتوانیم گام های بلندی در ارتقاء سطح سلامت مردم شریف و عزیز کشور برداریم.»

نظرات
ADS
ADS
پربازدید