برای نوسازی ناوگان هوایی ایران موانع نظارتی و حقوقی وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 312363
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1394 - 22:45
یک شرکت چند منظوره ارائه خدمات هوایی استرالیا ضمن اشاره به فرصت‌های گسترده برای بهینه سازی ناوگان مسافری هوایی ایران به وجود پاره‌ای موانع در این مسیر اشاره کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، ایران در پی جذب شرکت‌های غربی فعال در امور هوایی برای بازسازی ناوگان پروازی (غیر نظامی) بر آمده است و این هفته نشستی را با حضور یک شرکت‌ خدمات‌دهی چند منظوره هوایی استرالیا در تهران برگزار کرد و برنامه‌های کاری خود را ارائه نمود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، با وجود گفت‌وگوها برای سفارش خرید هواپیمای ایرباس و تلاش ایران برای جذب سرمایه گذاران خارجی در این مسیر، هنوز موانع حقوقی، نظارتی و مالی در این مسیر وجود دارد.

«پیتر هاربیسون» رییس مرکز هوانوردی (CAPA)، شرکت ارائه دهنده خدمات هوایی چند منظوره در استرالیا که در نشست تهران حاضر بود در این زمینه با بیان این‌که تهران نیاز به سرمایه گذاری، سازمان دهی نیروی انسانی برای انجام هر اقدامی در خطوط هوا‌ی‌اش دارد، گفت: «ما فرصت‌های بسیار بزرگی را در ایران شاهدیم اما بدون  موارد ذکر شده رشد بسیار کمتر از حد مطلوبی را شاهد خواهیم بود.»

بر اساس این گزارش، ایران فهرست خرید 20 میلیارد دلاری جت‌های ایرباس  را  به اروپا در جریان سفر این هفته «حسن روحانی» رییس جمهور به اروپا ارائه کرده است و این خود محکی برای دولت ایران در پسا تحریم در زمینه موارد مالی و هنر تامین آن جهت حضور در بازار هواپیما است.

رویترز در خاتمه نوشت: همچنین تکمیل قرارداد فروش ایرباس به ایران بسته به تایید وزارت خزانه داری آمریکا دارد که باید فروش این هواپبما‌ها به ایران را که بیش از ده درصد قطعاتش آمریکایی است، را تصویب کند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید