وزیر خارجه ایتالیا: از ایفای نقش ایران برای حل مسائل منطقه حمایت می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 312377
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 02:52
در دیدار با ظریف
وزیر خارجه ایتالیا روز سه‌شنبه در دیدار با وزیر خارجه ایران گفت که کشورش از نقش ایران برای حل تنش‌های منطقه حمایت می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، سایت وزارت خارجه ایتالیا در بیانیه‌ای نوشته محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و پائولو جنتولینی، وزیر خارجه ایتالیا، امروز، سه‌شنبه با یکدیگر دیدار کرده‌اند. 

مطابق این گزارش جنتولینی در دیدار با ظریف خاطرنشان کرد توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 به تهران و رم اجازه داده تا همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری را تقوبت کنند. 

در بیانیه وزارت خارجه ایتالیا تصریح شده موضوع بحران‌های منطقه خاورمیانه و به ویژه مذاکرات سوریه از جمله محورهای رایزنی‌های دو طرف بوده است. 

رئیس دستگاه دیپلماسی ایتالیا، با ابراز نگرانی از تنش‌های دیپلماتیک و سیاسی در منطقه که می‌تواند شکاف‌ها در جهان اسلام را تشدید و تلاشها برای حل این بحران‌ها را تضعیف کند، گفت که راه حل بحران‌های منطقه توسل به گفت‌وگو میان کشورهای اصلی منطقه است. 

آقای ظریف در این دیدار بر نقش ایتالیا در تعدیل بحران‌های بین‌المللی اشاره کرد.

جنتولینی گفت: «ایتالیا همواره از نقش ایران به عنوان یک بازیگر اصلی برای حل تنش‌های منطقه، که آغاز آن از سوریه است، حمایت می‌کند.»

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید