استراتژی اوپک در حال جواب دادن است | اتاق خبر
کد خبر: 312593
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 13:35
وزیر نفت موقت کویت گفت: استراتژی اوپک مبنی بر اینکه اجازه داد کاهش قیمت نفت به تنهایی بازار را با ثبات کند در حال جواب دادن است.

اتاق خبر: این سخنان نشان می‌دهد به رغم سخنان عادل عبدالمهدی وزیر نفت عراق مبنی بر اینکه فضا را برای انعطاف بین اعضای اوپک و غیراوپک در خصوص کاهش تولید مطلوب می بیند، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به سیاست خود مبنی بر کاهش ندادن تولید پایبند است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ انصار الصالح وزیر نفت موقت کویت در حاشیه یک کنفرانس به خبرنگاران گفت: معتقدم استراتژی اوپک طبق برنامه پیش میرود و ما معتقدیم تاکنون روند خوبی داشته است.

صالح و مهدی گفتند: تنها در صورتیکه یک برنامه از قبل مورد توافق باشد، مایل به حمایت از نشست اضطراری اوپک برای پرداختن به این موضوع هستند.

مهدی افزود: ما می توانیم یک سری انعطاف را ببینیم. این موضوع باید نهایی شود و شاهد پیشنهاداتی از سوی تمام طرفین اوپک و غیراوپک یا دستکم از سوی اوپک هستیم.

وزیر نفت عراق خاطرنشان کرد: رفتن به نشست بدون تصمیم گیری درباره آینده فایده ای ندارد. ما گفتیم اگر دیگران میخواهند به نشست بروند مختارند ولی ما باید قبل از نشست به نتیجه ای برسیم زیرا در غیراینصورت نتیجه معکوس برایمان خواهد داشت. باید حرکت رو به جلو داشته باشیم. فکر میکنم بازار به این موضوع نیاز دارد ولی ما همچنین از شرکای خود در بیرون اوپک انتظار داریم همین کار را انجام دهند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید