تولیدکنندگان به دنبال ورود سیمان به رینگ صادراتی | اتاق خبر
کد خبر: 312609
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 23:19
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از پیگیری تولیدکنندگان سیمان برای ورود این محصول به رینگ صادراتی خبر داد.

اتاق خبر: عبدالرضا شیخان با بیان اینکه قرار بود از اول بهمن ماه طرح جدید توزیع سیمان در کشور اجرا شود، اظهار کرد: این طرح اجرا شده و تخفیف تولیدکنندگان برای فروش سیمان کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ به گفته وی، تغییر در نحوه فروش سیمان باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین کارخانجات سیمان شده است و نتیجه این موضوع کنترل قیمت‌ها خواهد بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، همچنین با بیان اینکه به دنبال وارد شدن سیمان به رینگ صادراتی هستیم، ادامه داد: پیش شرط ما برای ورود سیمان به رینگ صادراتی این بود که باید برای خروج سیمان حتما مجوز معامله در بورس کالا وجود داشته باشد و این مجوز تبدیل به سند لازم برای صادرات شود که این موضوع باعث می‌شود بتوانیم صادرات سیمان را کنترل کنیم.

شیخان با بیان اینکه به نظر می‌رسد این کار به مشکل قانونی برخورده است، گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم و امیدواریم که با حل مشکل قانونی این کار اجرایی شود.

وی همچنین درباره عرضه اوراق سلف موازی برخی کارخانجات سیمان در بورس کالا برای تامین مالی، اظهارکرد: در روزهای گذشته سیمان سپاهان برای تامین سرمایه در گردش خود، اوراق سلف موازی استاندارد 200 هزار تن سیمان پرتلند نوع 2 را در بورس کالا وارد کرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ادامه داد: آن طور که گفته می‌شود این اوراق در عرض چند ساعت به طور کامل به فروش رفت و این نتیجه خوبی برای این شرکت بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید