برگزیدگان جشنواره «کتاب برتر» | اتاق خبر
کد خبر: 312717
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 11:31
برگزیدگان هشتمین جشنواره «کتاب برتر» 26 بهمن‌ماه در تالار ایوان شمس مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

به گزارش اتاق خبر، در این دوره از جشنواره «کتاب برتر» که با همت انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان برگزار می‌شود، از ناشران 10 کتاب برتر، 10 کتاب برگزیده و 10 کتاب تقدیری، تجلیل خواهد شد.

 
منصور جام‌شیر از اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان گفت: جشنواره «کتاب برتر» که اولین داوران آن‌ها خود ناشران هستند با گزینش 2000 اثر کلید خورد و در داوری اولیه 1100 اثر حائز اهمیت شناخته شد که قرار است از میان این تعداد، 10 کتاب برتر، 10 کتاب برگزیده و 10 کتاب تقدیری طی مراسمی خاص به عنوان کارهای شاخص معرفی شود.
 
او اظهار کرد: کتاب‌های رسیده به این جشنواره در پنج گروه شعر، داستان تالیف، داستان ترجمه، علمی – آموزشی تالیفی و علمی – آموزشی ترجمه‌ای طبقه‌بندی شده‌اند و با توجه به این‌که جشنواره مذکور آثار را در دو گروه کودک و نوجوان مورد بررسی قرار می‌دهد، می‌توان این عدد را به دو تقسیم کرد؛ یعنی آثار مذکور در دو گروه سنی کودک و نوجوان به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
 
امسال برای اولین‌بار بخشی از داوران این جایزه از میان استادان دانشکده ادبیات کودک دانشگاه شیراز هستند و تعدادی از کودکان و نوجوانان در زمینه انتخاب بهترین کتاب‌ها با جشنواره همکاری داشته‌اند. 12 کودک و نوجوان کتاب‌های رسیده به این جشنواره را مورد ارزیابی قرار داده و از نگاه خود دو کتاب را معرفی خواهند کرد.
 
جامشیر تصریح کرد: جشنواره «کتاب برتر» به لحاظ این که جایزه‌ای است که به مقوله مدیریت صنعت نشر اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، امسال بخش ویژه‌ای را برای معرفی یک ناشر نمونه در نظر گرفته است.
 
این مراسم 26 بهمن‌ماه ساعت 10 در تالار ایوان شمس برگزار خواهد شد.
 
منبع:ايسنا
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید