یک هیئت سیاسی- اقتصادی از کره‌جنوبی، شنبه وارد تهران می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 312831
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1394 - 18:56
یک هیئت متشکل از مقامات وزارت خارجه و وزارت بازرگانی کره‌جنوبی برای سفری سه روزه، شنبه آینده وارد تهران می‌شود.

اتاق خبر: منابع بخش مالی کره جنوبی گفتند که یک هیئت کاری متشکل از مقامات وزارت‌خانه‌های خارجه و بازرگانی کره جنوبی به همراه برخی مقامات محلی این کشور برای سفری سه روزه، شنبه آینده وارد تهران می‌شوند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ این هیئت برنامه دارد تا با مقامات بانک مرکزی ایران درباره همکاری‌های آینده در راستای گسترش روابط اقتصادی گفت‌وگو کنند.

یک منبع کره‌ای گفت، این هیئت طی گفت‌وگوهایش با طرفین ایرانی بر حفظ واحد پول کره‌جنوبی که از سال ۲۰۱۰ مورد استفاده بود در کنار استفاده از یورو و دیگر واحدهای پولی در تبادلات، تمرکز خواهد کرد.

برچیده شدن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران که در تاریخ ۱۷ ژانویه سال جاری انجام گرفت بدین معناست که شرکت‌های کره‌جنوبی برای معامله با ایران و انتقال مالی، دیگر نیاز به اجازه بانک کره ندارند.

«چوی سانگ-موک» وزیر بازرگانی کره‌جنوبی اوایل هفته جاری گفته بود که احتمالا ایران رویه کنونی معاملات بر پایه واحد پول کره را برای آسان‌تر بودن معامله ادامه خواهد داد.

بانک کره‌ای «وویی» گفته است که برنامه دارد کارشناسان بازار که با ایران آشنایی دارند به ایران اعزام کند تا به بانک صنعتی کره جنوبی اطلاعاتی درباره چگونگی راه‌اندازی حساب‌های بانکی برای تجارت در ایران اطلاعات دهند.

بانک‌های محلی کره‌ای هم گفتند که مسئولانی به شورای همکاری اقتصادی ایران و کره می‌فرستند تا در نشستی که اواخر فوریه برگزار می‌شود، شرکت کنند و راه‌های ارتباط و همکاری آنها با ایران را هموار کنند.

دیروز هم منابعی کره‌ای خبر دادند، بعد از برداشته شدن تحریم‌ها و در راستای گسترش روابط، «پارک جئون هی» رئیس جمهور این کشور به زودی به ایران سفر خواهد کرد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید