نبود سرمایه‌گذار و عدم روحیه انجام کار گروهی | اتاق خبر
کد خبر: 312971
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1394 - 00:26
استاندار زنجان عنوان کرد:
جمشید انصاری در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت با اشاره به ثبت اطلاعات حداقل ۴ هزار تعاونی توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: بر اساس ارزیابی انجام شده از این مجموع حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تعاونی در حال حاضر فعالیت می‌کنند.

اتاق خبر- جمشید انصاری  در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت با اشاره به ثبت اطلاعات حداقل ۴ هزار تعاونی توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: بر اساس ارزیابی انجام شده از این مجموع حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تعاونی در حال حاضر فعالیت می‌کنند.

وی آمار تعاونی‌های بخش خصوصی را یک هزار و ۷۰۰ تعاونی اعلام و اضافه کرد: از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ تعاونی فعال هستند.

وی انتظار مردم از دولت را احداث واحدهای تولیدی اعلام و تصریح کرد: روش دستگاه‌های اجرایی زنجان همان شیوه مرسوم یعنی جلب مشارکت منابع مردمی از داخل و یا خارج از استان است.

استاندار زنجان آورده اولیه معمول ۲۵ تا ۳۰ درصد و دریافت تسهیلات از بانک را روش متداول برای احداث واحدهای صنعتی در استان زنجان دانست و ابراز کرد: روش دیگر سرمایه‌گذاری پذیره‌نویسی با نام سرکت سهامی عام است که نمونه‌های محدودی از آن‌ها مانند سیمان خمسه و پتروشیمی در زنجان عملیاتی شده است.

انصاری نبود سرمایه‌گذار بزرگ با سرمایه بالا را از جمله مشکلات استان زنجان عنوان و تاکید کرد: به این مشکل باید عدم وجود روحیه انجام کار گروهی را اضافه کرد که مانع اجرای سرمایه‌گذاری کلان و در نتیجه راه‌اندازی واحدهای بزرگ تولیدی شده است.

وی راه‌کار حل مشکل عدم وجود سرمایه کلان را جلب مشارکت سرمایه‌گذاران از دیگر مناطق با همکاری سرمایه‌گذاران بومی اعلام کرد.

استاندار زنجان با تاکید بر ظرفیت بالای استان در بخش معدن از جمله کانی‌های غیر فلزی ادامه داد: اگر بتوان این ظرفیت را در ابتدای کار معرفی و چند واحد ایجاد کرد با جلب توجه انجام شده، می‌توان به ایجاد واحدهای متعدد کمک کرد.

انصاری ایجاد شرکت معین سرمایه‌گذاری برای جلب منابعی را از داخل استان از ضروریات موفقیت در جلب مشارکت سرمایه‌گذاران دیگر دانست و گفت: این اقدام به حضور دارندگان دانش فنی برخی واحدهای تولیدی از جمله صنعت کاشی در استان زنجان کمک می‌کند.

وی با استقبال از تشکیل ستاد حمایت از هنر چاقو در استان زنجان اضافه کرد: این ستاد باید با حضور دست‌اندرکاران این صنعت تشکیل و مشکلات آن را مورد ارزیابی و رسیدگی قرار دهند.

منبع: اتاق زنجان 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید