سلامت نظام اداری موجب توسعه اقتصادی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 312984
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1394 - 08:29
مدیرعامل بانک کشاورزی:
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: سلامت نظام اداری موجب انجام فعالیت‌های اقتصادی سالم، ایجاد اشتغال برای جوانان و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی در جامعه می‌شود و این مهم نیازمند کادری مجرب و دارای مهارت، دانش و تعهد است.

اتاق خبر- مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: سلامت نظام اداری موجب انجام فعالیت‌های اقتصادی سالم، ایجاد اشتغال برای جوانان و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی در جامعه می‌شود و این مهم نیازمند کادری مجرب و دارای مهارت، دانش و تعهد است.

مرتضی شهیدزاده، در مراسم افتتاحیه همایش آموزشی، تخصصی هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه که به میزبانی بانک کشاورزی در مرکز آموزشی رفاهی بابلسر برگزار شد، با بیان اینکه هر نوع انحراف از شیوه‌های صحیح و قانونی در انجام ماموریت‌های محوله به معنای تخلف اداری است، افزود: تخلف اداری زمینه‌ساز شیوع فساد اداری در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه فساد اداری به معنای سوء استفاده از قدرت فردی سازمان برای دستیابی به منافع شخصی است، تصریح کرد: باید علت‌ها و آسیب‌ها را در فضای اداری جامعه بررسی کنیم تا با پیشگیری از آفت‌ها و آسیب‌ها از شیوع فساد اداری در جامعه جلوگیری شود.

شهیدزاده تاکید کرد: برای به حداقل رساندن پیامدهای فساد اداری و برخورد با مسائل، به شیوه‌ای منطقی نیازمندیم.

وی با بیان اینکه نظام اداری جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری به عنوان یک نظام حکومتی مستقل پایه‌گذاری شده است، افزود: فرمان 8 ماده‌ای نظام اداری، بارزترین منشور در ارتقای سلامت اداری محسوب می‌شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی، تصریح کرد: با رسیدن به فهمی مشترک برای دستیابی به یک قدرت عمومی برای حفظ، حضانت و صیانت از منافع عمومی می‌توان سلامت اداری دستگاه‌های اداری را تضمن کرد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید