نظر وزارت نیرو تخریب کامل هتل حریم رودخانه جاجرود است | اتاق خبر
کد خبر: 313273
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 14:24
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه از نظر وزارت نیرو هتل ساخته شده در حریم رودخانه جاجرود باید کامل تخریب شود، گفت: ولی آخرین رأی این است که طبقات مازاد را تخریب کنند و خود هتل پابرجا بماند.

اتاق خبر: خسرو ارتقایی اظهار داشت: پرونده هتلی که در جاده تهران – فشم در حریم رودخانه جاجرود احداث شده به کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: قرار است استانداری و فرمانداری برای تخریب طبقات مازاد بر پروانه این هتل تصمیم بگیرند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: از نظر وزارت نیرو، این هتل در حریم کیفی رودخانه است و باید کامل تخریب شود؛ اما از نظر مسئولان استان و شهرستان با توجه به اینکه پروانه ساخت صادر شده و حقوقی را برای مالک متصور شدند، آخرین رأی این است که طبقات مازاد را تخریب کنند و خود هتل پابرجا بماند.

در منطقه زردبند استان تهران چسبیده به رودخانه جاجرود، هتلی احداث شده که تنها مجوز ساخت یک هتل‌رستوران در دو بلوک 7 و 3 طبقه را داشته، اما بعد از اخذ پروانه مربوطه، این مجموعه شروع به ساخت‌و ساز‌های غیرقانونی کرد و بلوک 7 طبقه را به 13 طبقه و بلوک 3 طبقه را به 5 طبقه به صورت غیر قانونی تبدیل کرد.

این هتل نه تنها حریم رودخانه جاجرود را تصرف کرده بلکه به دلیل نداشتن تأسیسات فاضلاب، فاضلاب خام این هتل پس از افتتاح در رودخانه جاجرود تخلیه خواهد شد. رودخانه جاجرود نیز به ذخایر سد لتیان می ریزد که یکی از 5 سد اصلی تأمین آب شرب استان تهران است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید