تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن بین چابهار و «گوادر» امضاء شد | اتاق خبر
کد خبر: 313618
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 14:44
ایران و پاکسان برای احداث راه آهن بین دو شهر بندری چابهار و «گوادر» در ایران و پاکستان تفاهمنامه امضاء کردند.

اتاق خبر: ایران و پاکستان برای اتصال دو شهر بندر چابهار و چاودار تفاهم‌نامه‌ امضا کردند. این تفاهم‌نامه در اجلاس 3 روزه که بین دو کشور که در ایالت «گوتا» برگزار شد به امضاء رسید.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ محور اصلی این اجلاس کمیته بررسی افزایش فعالیت‌های مرزی ایران و پاکستان برای جلوگیری از نفوذ تروریست به خاک دو کشور و انجام فعالیت‌های تروریستی بود.

دو کشور همچنین توافق کردند تا نظارت‌های خود در مرزها را بیشتر کنند و تجهیزات نظارتی بیشتری نصب کنند. در این اجلاس 5 تفاهم‌نامه همکاری در زمینه نظارت‌ مرزی بین دو کشور امضا شد. همچنین ایران و پاکستان توافق کردند که 5 بازارچه مرزی ایجاد کنند.

علی اصغر میرشکاری معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اجرای خط آهن بین چابهار و چاودار دسترسی پاکستان به اروپا را بیشتر می‌کند.

همچنین طرف پاکستانی اعلام کرد که روابط دو کشور ماندگار و متنوع خواهد بود و باعث نفع بردن هر دو کشور در سطح بالا خواهد شد.

همچنین نمایندگان دو کشور بر لزوم افزایش امنیت و نفوذناپذیری مرزها و تلاش برای کنترل‌ بیشتر قاچاق دارو، اسلحه و مهاجران غیرقانونی تأکید کردند. هر دو طرف به این مسئله که نفوذپذیری مرزها باعث تنش و ناامنی خواهد شد، تأکید کرد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید