فرصت‌های صنعت خودرو در پساتحریم | اتاق خبر
کد خبر: 313672
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 18:00
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: خودروسازان باید با استفاده از فرصتهای به وجود آمده در پسا تحریم، نسبت به همکاری و تولید مشترک با خودروسازان مطرح جهان اقدام کنند.

اتاق خبر: امرالله امینی  اظهار کرد: فضای ایجاد شده در دوران لغو تحریم‌ها و بکر بودن بازار خودروی ایران فرصت‌ مناسبی برای احیای صنعت خودروی داخلی است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه خودروسازان باید در دور جدید همکاری با خودروسازان مطرح جهان، دو موضوع سرمایه‌گذاری طرف خارجی و انتقال تکنولوژی را مدنظر قرار دهند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در قراردادی که در سفر رییس‌جمهوری به فرانسه با پژو امضا شد، به این موضوعات توجه شده است.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: طبق این قراداد پژو پذیرفته که علاوه بر انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری، ایران را به پایگاه صادراتی خود در منطقه تبدیل کند، موضوعی که در قرارداد قبلی با پژو در حدود 20 سال پیش مغفول مانده بود.

وی افزود: وقتی یک خودروساز خارجی متعهد به صادرات محصولات خود از ایران می‌شود، باید محصولاتش را در سطح کیفی مناسبی تولید کند بنابراین می‌توان به ارتقای کیفیت خودروهای داخلی امیدوار بود.

امینی با بیان اینکه خودروسازان داخلی باید با استفاده از فرصت لغو تحریم‌ها، قراردادهای متعددی با خودروسازان مختلف از کشورهای مطرح جهان امضا کنند، تصریح کرد: با لغو تحریم‌ها و آغاز دور جدید همکاری با خودروسازات خارجی فرصت مناسبی برای از رده خارج کردن خودروهای قدیمی و بی‌کیفیت داخلی و جایگزینی خودروهای جدید و با کیفیت فراهم شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید