چرا پرداخت جریمه های رانندگی به روز ثبت نمی شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 313731
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 05:31
خبرآنلاین نوشت: برخی از مردم گلایه کرده اند چرا جریمه های راهنمایی و رانندگی به درستی ثبت نمی شود و پس از آنکه قبوض پرداخت می شود، باز هم پرداخت جریمه ها به روز ثبت نمی شود.

اتاق خبر - پرداخت جریمه های راهنمایی و رانندگی در روزهای اخیر، رونق زیادی گرفته، زیرا شهروندانی که مرتکب تخلفات انتظامی و رانندگی شده اند از این هراسانند با اضافه شدن میزان جریمه ها در صورتی که جریمه ای از قبل باقی مانده باشد و تخلف جدیدی نیز مرتکب شوند، میزان خلافی خودروشان آنقدر بالا می رود که به سادگی قابل پرداخت نیست.

حضور مردم برای پرداخت جریمه های رانندگی موجب بروز مشکلاتی نیز شده است. از جمله اینکه در ثبت تخلفات و پرداخت آنها، سیستمهای مالی پلیس راهور به روز نیست.
یکی از مخاطبان که خود را میرزاعلی معرفی کرده در این باره موضوع را به زبان خود مطرح کرده است. او نوشته: 1سلام خبر آنلاین با تشکر ازپیگیریهای شما برای مشکلات مردم با شماره پیامک... استعلام خلافی خودروکردم و دیدم بااینکه چند هفته پیش هم همین استعلام را کرده بودم و خلافی نداشتم امامبلغ600000ریال برایم خلافی هست به دفاترپلیس10مراجعه و بادادن مبلغ30000ریال قبض رادادند که همان600000ریال بودودربانک ملی پرداخت کردم الان بازرفتم توسایت پلیس راهوردیدم همان خلافی را300000ریال نوشتن که الصاقی هم بوده مشکل من این است اولا اصلا من قبض الصاقی ندیدم دوما چرا وقتی استعلام کردم قبلا این خلاف که مربوط به 25/6/94بوده نبوده است؟بعدم چراالصاقی را 2 برابرمیکنن به پلیس10 گفتم من اعتراض دارم گفت باید10000 تومان بدی کلی هم بدوی آخرشم باید همین60000تومان راپرداخت کنی آیااین انصاف است؟
این مخاطب در ادامه کامنت طولانی خود در سرویس مشکلات مردم، سئوالات بعدی خود را اینطور مطرح کرده: چرا در سایت پلیس راهوارکه درتاریخ1بهمن94 بروزرسانی شده مبلغ همان جریمه 300000 ریال است؟ یعنی من بیهوده بخاطرقبضی که ندیدم که نوشتن الصاقی اماالصاق نشده و300000ریال بوده 600000ریال درتاریخ5 بهمن پرداخت کردم چراکسی جوابگونیست که سایتها و دفاترپلیس باضافه10 دردادن لیست این همه مغایرت دارند چرا برای قبض الصاقی جریمه رادوبرابرمیکنندو اینکه پیامک میزنیم چرا بروز نیستند من قبض راپرداخت کردم اما راستش این تخلف دوبرابر را حق خود نمیدانم چرا سایتو شماره پیامک باهم هماهنگ نیستن؟ شماره قبض صادره در دفترپلیس .....

در این باره عابدی روابط عمومی پلیس راهور پاسخی داده که در ادامه می خوانید:

-در خصوص عدم تطبیق خلافی صادر شده در مراکز پلیس +10، باید گفت چند روزی فاصله ممکن است طول بکشد تا آن فایل جریمه و اعمال قانون در سیستم ثبت شود. در برخی مواقع بین ثبت جریمه و اعمال قانون تا ثبت آن در این سامانه فاصله می افتد. این تاخیر به علتهای مختلف است از جمله قطعی سیستم می تواند دلیل اصلی تاخیر ثبت جریمه ها در سایت باشد و می توان گفت محتویات این سامانه به روز نیست و جریمه هایی که برای خودروها و شهروندان ثبت شده به روز نیست. گاهی اوقات، قطعی سیستم ممکن است تا 15 روز ثبت این جرایم را به تاخیر بیندازد.
او در ادامه توضیح خود می گوید: البته آن برگه جریمه ای که افسر نیروی انتظامی تحویل راننده، جریمه درست است و باید پرداخت شود. در غیر این صورت برگه خلافی خودرو که توسط مراکز پلیس +10 صادر می شود، باید به صورت علی الحساب پرداخت شود و بقیه جرایمی که هنوز ثبت نشده نیز ممکن است بعدا اجرایی شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید