یک وزیر اسرائیلی: آمریکا از تمام جهان جاسوسی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 313746
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 07:01
یکی از وزرای رژیم صهیونیستی به دنبال کشف این مساله که دستگاه‌های اطلاعات آمریکا و انگلیس از عملیات نیروی هوایی این رژیم در طول حداقل 18 سال گذشته جاسوسی می‌کردند، ابراز ناامیدی کرد.

یکی از وزرای رژیم صهیونیستی به دنبال کشف این مساله که دستگاه‌های اطلاعات آمریکا و انگلیس از عملیات نیروی هوایی این رژیم در طول حداقل 18 سال گذشته جاسوسی می‌کردند، ابراز ناامیدی کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت، یوال اشتاینز، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در واکنش به بر ملا شدن جاسوسی دستگاه‌های اطلاعات آمریکا و انگلیس از عملیات نیروی هوایی این رژیم در طول حداقل 18 سال گذشته، گفت: از این خبر شگفت زده نشده‌ام، زیرا اسرائیل می‌داند که آمریکایی‌ها از تمام جهان و حتی دوستانشان جاسوسی می‌کنند، اما با این وجود این مساله ناامید کننده است زیرا ما در طول ده‌ها سال در آمریکا جاسوسی نکرده و یا اقدام به جمع‌آوری اطلاعات نکرده‌ایم و در آمریکا رمزها و کدها را بازگشایی نکرده‌ایم.

مرکز کنترل نظامی رژیم صهیونیستی روز جمعه اطلاعاتی را مبنی بر این امر منتشر کرد که آمریکا و انگلیس در رمزگشایی سیستم کدهای ویژه ارتش این رژیم مربوط به تماس‌ها میان جنگنده‌ها و هواپیماهای جاسوسی با پایگاه‌های نظامی موفق بوده‌اند و این دو کشور از این اطلاعات در راستای کنترل عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه و امکان حمله اسرائیل علیه ایران و همچنین تکنولوژی هواپیماهای جاسوسی که اسرائیل صادر می‌کند، استفاده کرده‌اند.

بر اساس اسناد و تصاویری که ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر کرد، آمریکا و انگلیس سال‌ها توانستند جنگنده‌های این رژیم را تعقیب کرده و موفق به مشاهده عکس‌ها و تصاویری شوند که این پهپادها در جریان عملیات جاسوسی خود در غزه و کرانه باختری برای فرماندهان ارتش اسرائیل ارسال می‌کردند.

این روزنامه در ادامه به نقل از یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود،‌ نوشت: این خبر مانند یک زلزله است. این بدان معناست که آنها به شکلی جدی اقدام به رسوا سازی ما کرده‌اند و به نظر می‌رسد که هیچ‌یک از سیستم‌های کدگذاری ما از دست آنها در امان نبوده است و این بدترین افشاگری در تاریخ دستگاه اطلاعاتی اسرائیل است.

کاخ سفید تاکنون از ارائه هرگونه توضیحی درباره فعالیت دستگاه اطلاعاتی‌اش خودداری کرده است، اما برخی مسئولان کاخ سفید می‌گویند که کشورشان در صورتی دست به جاسوسی می‌زند که برای این کار علتی داشته باشد و این اصل چه در مورد رهبران جهان و چه شهروندان عادی اجرا می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید