ورود نخستین قطار تجاری چین مرز اینچه برون | اتاق خبر
کد خبر: 314080
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 21:24
نخستین قطار تجاری چین وارد مرز اینچه برون می‌شود.

اتاق خبر- رمضان بهرامی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی گرگان بیان کرد: نخستین قطار تجاری چین وارد مرز اینچه برون می‌شود. 

بهرامی از برنامه ریزی برای افزایش تجارت استان گلستان در ایام پسا برجام خبرداد و گفت: شنبه هفته آینده هیئت تجاری ۱68 نفره از قزاقستان برای قراردادهای جدید وارد استان می شوند.

وی خاطر نشان کرد: 2 تا ششم اسفند ماه نمایشگاهی در ترکمنستان برگزار شده و هیئت تجاری گلستان هم در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی همچنین از ورود قطار تجاری کشور چین به مرز اینچه برون خبرداد و اظهار کرد: این قطار پس از راه اندازی راه آهن اینچه برون به ترکمنستان نخستین بار است که از این مسیر عبور می کند.

بهرامی ورود این قطار به گلستان را گشایش کاری با چین دانست و ادامه داد: فضای جدید اقتصادی منطقه با ورود این قطار باز خواهد شد و فواید خوبی برای استان خواهد داشت که حوزه اقتصادی اینچه برون را دگرگون خواهد کرد. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان اضافه کرد: بررسی زمان بندی ورود این قطار به استان و همچنین برآورد هزینه های تجارت کالا از این مسیر از جمله دستاوردهای  مطلوبی برای تجار گلستان است.

منبع: اتاق گرگان 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید