میز مشترک ایران قزاقستان به میزبانی گلستان برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 314081
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1394 - 06:34
رمضان بهرامی، در نشست خبری کمیته اصناف و صنعت در جمع اصحاب رسانه، گفت: از ۱۸ تا ۲۰ بهمن‌ماه یک هیئت ۱۶۸ نفره به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت در گلستان حضور می‌یابند.

اتاق خبر- رمضان بهرامی، در نشست خبری کمیته اصناف و صنعت در جمع اصحاب رسانه، گفت: از ۱۸ تا ۲۰ بهمن‌ماه یک هیئت ۱۶۸ نفره به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت در گلستان حضور می‌یابند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی گرگان به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای افزایش تجارت استان گلستان در پسا برجام اشاره کرد و افزود: ۵ شنبه گذشته نخستین قطار تجاری چینی با کالای ترانزیت حرکت کرده و هفته آینده وارد گلستان می‌شود.

وی یادآور شد: هم‌اکنون کانال جدیدی در اقتصاد به وجود آمده و زمینه‌ساز یک تجارت بزرگ در کریدور شمال به جنوب و فرصتی استثنایی برای گلستان است.

وی بابیان اینکه در ۹ ماهه گذشته ۷۰ میلیون دلار صادرات و ۵۰ میلیون دلار واردات در گلستان را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: ظرفیت به وجود آمده در ترانزیت کالا و منطقه آزاد می‌توانست فصل جدید اقتصادی در گلستان رقم بزند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل قصور انجام داده مدیون مردم گلستان هستند.

بهرامی ادامه داد: مجلس نهم نشان داد اقتصادی نیست و شرایط کنونی اقتصاد را درک نکرده است و با ادبیات تجارت و تجار آشنا نیست وگرنه با جهش پیش‌آمده در حوزه دیپلماسی کشور و پسا برجام به فکر دریافت تسهیلات برای ایجاد واحد تولیدی و اشتغال به‌جای توسعه تجارت خارجی نبود.

به گفته وی دولت تدبیر و امید تحرک‌های اقتصادی خوبی در حوزه مهار تورم داشت اما رکود کمر واحدهای اقتصادی ما را شکسته است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی گرگان از پرداخت دو هزار میلیارد تومان بهره بانکی تجار و بازرگانان گلستانی به بانک‌ها خبر داد و تصریح کرد: تولید استان دیگر گنجایش این میزان پرداخت بهره را ندارد و باید برای بهبود رونق کسب‌وکار در استان تمهیداتی اندیشیده شود.

وی همچنین از ساماندهی تشکل‌های اتاق بازرگانی استان خبر داد و اظهار کرد: در ۹ ماه گذشته چهار هزار نفر تاجر و بازرگان در دوره‌های مختلف آموزشی در استان شرکت کرده و تاکنون ۱۵ سفیر در حوزه بین‌الملل و ۱۰ معاون وزیر وارد استان شده‌اند.

به گفته بهرامی سرای تجاری، ورود کانون زنان و جامعه نیکوکاران به اتاق گرگان و برگزاری سه دوره جلسه شورای گفتگو و همچنین تکمیل ظرفیت اتاق تاکنون در جهت تصمیم‌گیری و روان‌سازی فضای کسب‌وکار در گلستان انجام‌شده است. 

منبع: اتاق گرگان 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید