Performancing Metrics

60 درصد مشکلات مربوط به تحریم نیست | اتاق خبر
کد خبر: 314392
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 06:59
روحانی:

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رییس جمهورکشورمان در پاسخ به پرسشی درباره اهداف حاصل شده از برجام برای کشور، گفت: همه تلاش ها بر این بود که آن حصاری که بدخواهان دور کشور کشیده بودند برطرف شود چ؛را که در بسیاری از مواقع نیز حتی دیگر کشورها هم با دشمنان ما همکاری می کردند و به قول خودشان در سال های اخیر توانسته بودند جامعه جهانی را علیه ما با خود همراه کنند و یا اینکه حداقل بخشی از کشورهای دنیا را در این زمینه همراه خود کنند.

وی ادامه داد: ما وقتی که می خواستیم کارهای بانکی با کشورهای همسایه و دوستان خودمان انجام دهیم این کشورها از انجام کار بانکی سر باز می زدند و یا حتی در بحث فروش نفت در دوران تحریم هنگامی که تصمیم می گرفتیم یک بشکه اضافه تر بفروشیم حتی دوستان ما هم برای خرید آن اعلام آمادگی نمی کردند.

روحانی با بیان اینکه این تحریم ها بر اساس یک دید غیرواقعی ایجاد شده بود، اظهار کرد: دولت کوشید تا تحریم ها و شرایطی که بر اساس یک دید غیرواقعی نسبت به ایران به وجود آمده بود، برداشته شود و راه ها برای فعالیت باز شود.

رییس جمهور با اشاره به اهمیت فراهم کردن شرایط مناسب برای معیشت مردم، گفت: یکی از اهداف بزرگ ما برای عملی کردن برجام، فراهم کردن شرایطی بود تا مردم رفاه بیشتری داشته باشند و معیشت شان با آسودگی پیگیری شود.

وی ادامه داد: ما در برجام هم به دنبال لغو قطعنامه های ظالمانه علیه کشور بودیم و هم می کوشیدیم حقوق مان به رسمیت شناخته شود و در کنار آن نیز به معیشت مردم هم توجه داشت.

روحانی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات کشور به تعامل با دنیا نیاز داریم، اما این تنها راه فائق شدن بر مشکلات نیست، اظهار کرد: ما برای حل مشکلات مان به تعامل با دنیا نیازمندیم اما همه مشکلات هم از طریق تعامل با جهان حل نمی شود و این تنها یکی از راه های حل مشکلات است. ما باید موانع را از پیش پای مردم برداریم و مردم نیز بتوانند حرکت کنند و کارآفرینان ما هم در داخل کشور فعالیت های خود را گسترش دهند و مشکلات کشور حل شود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت کوشید تا فضای جدیدی را پدید آورد که مردم بتوانند فعالیت های خود را بهتر ادامه دهند، گفت: ما فضای جدیدی را پدید آوردیم و اگر مردم نباشند نمی توانیم در برابر مشکلات موفق شویم؛ چرا که ملت ما به خاطر مقاومت و ایستادگی اش در برابر دشمنان انقلاب بود که توانست سبب موفقیت کشور در برجام شود.

وی با بیان اینکه در ماجرای برجام همه قوا در داخل کشور دست به دست هم دادند تا کار دولت به موفقیت برسد، تصریح کرد: در قضیه برجام همه قوا دست به دست هم دادند و هدایت های رهبری نیز راهگشای کار ما بود و هم اکنون نیز باید بکوشیم تا از شرایط تازه بهره برداری کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنانشان با تاکید بر اینکه همه امید ما به مردم است و ما به آنها چشم داریم، اظهار کرد: دولت معتقد نیست که بازیگر اصلی در صحنه سیاسی است، بلکه دولت خود را یاریگر اصلی می داند و بازیگر اصلی در صحنه سیاسی مردم هستند در نتیجه کار باید دست مردم باشد و یکی از شعارهای ما نیز از ابتدا این بوده که کار به دست کاردان داده شود.

وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود که هم مردم و هم بخش خصوصی بتوانند در کشور کار را به دست بگیرند و این توصیه رهبری نیز بوده است چرا که این مردم هستند که در برابر بیگانگان می ایستند و شرایط را برای فعالیت فراهم می کنند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه در ماجرای برجام دولت موانع را از پیش پای کشور برداشت، گفت: در زمینه برجام در حقیقت ملت بود که باعث شد برجام به نتیجه برسد و دولت نیز در این زمینه کمک حال مردم بود و لطف خدا و ایستادگی مردم در کنار رهنمودهای رهبری و تلاش دولتمردان همگی دست به دست هم داد تا موانع از پیش پای کشور برداشته شود.

روحانی افزود: در حال حاضر 60 درصد مشکلات مربوط به تحریم نیست و بیشتر به مسائل داخلی خود ما مربوط می شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید