بهره‌مندی بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲ طرح جدید رفاهی | اتاق خبر
کد خبر: 314406
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 08:22
مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی بوشهر خبر داد:
مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و دبیر اجرایی خانه کارگر استان بوشهر گفت: کارا کارت و سفرهای زیارتی، از جمله اقدامات رفاهی دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی است.

اتاق خبر- مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و دبیر اجرایی خانه کارگر استان بوشهر گفت: کارا کارت و سفرهای زیارتی، از جمله اقدامات رفاهی دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی است.

سید موسی میرجهانمردی سه‌شنبه‌شب در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر از طرف بازنشستگان و جامعه کارگری تامین اجتماعی استان اظهار داشت: کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، یکی از اعضای فعال ستاد بزرگداشت دهه فجر استان است که به مانند گذشته که در اکثر مراسمات و مناسبت‌ها حضور چشمگیر داشته‌اند و در برنامه‌های این ایام فرخنده نیز به‌صورت پرشور شرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: گل افشانی گلزار شهدای بهشت صادق بوشهر، شرکت در مراسم پیاده روی خانوادگی، حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و شرکت در برنامه‌هایی همچون مسابقات فوتسال به مناسبت دهه فجر از سوی بازنشستگان و جامعه کارگری تامین اجتماعی استان بوشهر از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این کانون‌ها در این ایام خواهد بود.

مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید، ارائه کارا کارت به بازنشستگان و سهمیه سفرهای زیارتی به مشهد و عتبات عالیات در دستور کار این سازمان به عنوان اقدامات رفاهی قرار گرفته که باعث افزایش رضایتمندی این قشر شده است.

ارائه تسهیلات خرید کالا

میرجهانمردی افزود: بازنشستگان تامین اجتماعی با ثبت نام در طرح کاراکارت می توانند تا سقف چهار برابر حقوقشان تسهیلات خرید کالا از فروشگاه‌هایی همچون رفاه، فرهنگیان، شهروند و اتکا دریافت کنند و با بازپرداخت اقساط خود، مجددا می‌توانند از این طرح استفاده کنند که این مهم پیش از این سابقه نداشته است.

وی اضافه کرد: همچنین طی سهمیه اعلام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی، طرح کرامت رضوی در تابستان گذشته برای تعدادی از بازنشستگان استان انجام شد و از این طریق، همکاران بازنشسته به همراه دو یا سه نفر از اعضای خانواده شان با هزینه سازمان به مشهد مقدس سفر کردند که همکاران از این طرح نیز رضایت کامل داشتند.

اعطای تسهیلات سفر به عتبات عالیات

دبیر اجرایی خانه کارگر استان بوشهر ابراز داشت: طرح دیگری که از سوی سازمان بنا است در اختیار بازنشستگان قرار گیرد، اعطای تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی به تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی استان برای سفر به عتبات عالیات است که طبق سهمیه اعلام شده از سوی سازمان، از داوطلبان ثبت نام شده و تا آخر امسال به این سفر زیارتی اعزام خواهند شد.

میرجهانمردی، نداشتن مکان و امکانات مناسب را از جمله مهمترین مشکلات برخی از کانون‌های بازنشستگی شهرستان‌ها اعلام کرد و گفت: انتظار می رود در راستای وعده مساعد مدیرکل جدید تامین اجتماعی استان، این مشکل برطرف شده و همه کانون‌های بازنشستگی استان دارای مکان مناسب شوند.

۲۱ هزار عضو بازنشسته تامین اجتماعی در استان

وی ادامه داد: انتظار می رود شهرستان‌هایی که تامین اجتماعی مکانی دارد در اختیار کانون‌های بازنشستگی قرار دهد و هر جا که مکان ندارد با اعطای تسهیلات برای رهن یک مکان مناسب از فعالیت آنان حمایت کنند.

مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و دبیر اجرایی خانه کارگر استان بوشهر با اشاره به وجود ۲۱ هزار عضو بازنشسته تامین اجتماعی در استان گفت: در حال حاضر میزان رضایتمندی بازنشستگان از سازمان تامین اجتماعی مطلوب ارزیابی می شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید