محدودیت صادرات آلیاژ آلومینیوم و ۷ محصول مرتبط به ایران | اتاق خبر
کد خبر: 314528
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 20:53
به‌رغم اعلام لغو تحریم‌ها وزارت خارجه و تجارت استرالیا اعلام کردند صادرات آلیاژهای آلومینیوم و فلز شبه‌آلومینیوم، همچنان محدودیت دارد. استرالیا آلیاژ آلومینیوم و ۷ محصول مرتبط را به ایران صادر نمی‌کند.

اتاق خبر: با وجود اینکه استرالیا تحریم‌ها علیه ایران را در 17 ژانویه لغو کرد، اما هنوز صادرات برخی کالاها به ایران را با محدودیت انجام می‌دهد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وزارت خارجه و تجارت استرالیا گفته است صادرات محصولاتی مانند بوکسیت و خود آلومینیوم بدون کنترل به ایران صادر خواهد شد.

در حال حاضر علی‌رغم سیاست‌ ترمیم‌شده استرالیا بعد از لغو تحریم‌ها همچنان صادرات 7 کالای مرتبط با آلومینیوم و آلیاژهای آن‌که در ساخت ورقه‌ها، لوله از آن استفاده می‌شود، همچنان محدود است.

بر اساس این گزارش استرالیا تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را در اکتبر 2008 اعمال کرد و این تحریم‌ها را تا 17 ژانویه 2016 ادامه داد. این تحریم‌ها بر اساس همان تحریم‌های گروه 1+5 علیه ایران بود.

در 17 ژانویه جولی بی‌شاپ وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد این کشور اعمال تحریم‌ها علیه صادرات نظامی را برای 5 سال ادامه می‌دهد و همچنین محدودیت‌ها برای صادرات مواد و تجهیزات مرتبط با ساخت موشک بالستیک را تا 8 سال دیگر ادامه می‌دهد. در حال حاضر ایران خریدار صرف آلومینیوم است و به‌صورت تاریخی آن را از استرالیا وارد می‌کند. در سال‌های اخیر ایران حتی برای خرید از هند نیز اقدام کرده است.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید