واکنش معاون وزیر خارجه به اظهاراتی مبنی بر تجزیه عراق | اتاق خبر
کد خبر: 314653
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1394 - 12:33
معاون عربی وآفریقای وزارت امور خارجه گفت: برخی طرف هایی که از تجزیه عراق سخن می گویند، پیامدهای منفی آن را بر امنیت وثبات منطقه نمی سنجند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه حسین امیرعبداللهیان در دیدار با هاشم الهاشمی دبیرکل حزب فضیلت عراق گفت: عراق برای جمهوری اسلامی ایران و منطقه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. ما تحولات عراق را با دقت دنبال می کنیم و معتقدیم که ملت هوشمند و صبور عراق در سایه وحدت و درایت رهبران سیاسی و مذهبی خواهد توانست تروریسم را شکست دهند و کشور را به توسعه وشکوفایی هرچه بیشتر رهنمون سازند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ادامه داد: برخی طرفهایی که از تجزیه عراق سخن می گویند، پیامدهای منفی آن را بر امنیت وثبات منطقه نمی سنجند.
همچنین در این دیدارهاشم الهاشمی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دستاوردها و موفقیت های کشورمان در عرصه های مختلف منطقه ای و بین المللی را افتخار جهان اسلام دانست و اظهار داشت:ملت ایران در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته و نقش سازنده در تحولات منطقه ایفا می نماید وهمواره تجارب و دستاوردهای ایران، الگوی برای رشد وتوسعه دیگر کشورها خواهدبود.
وی با اشاره به چالش های سخت پیش روی ملت عراق به ویژه روند مبارزه با تروریسم تکفیری افزود: ما در عراق در سایه وحدت و وفاق ملی خواهان توسعه کشورمان می باشیم و معتقدیم که علیرغم همه توطئه ها علیه کشورمان خواهیم توانست با اتکا به اراده وظرفیت های مردمی، عراق را به شکوفایی برسانیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید