بهینه‌سازی ۱۶۲ کیلومتر شبکه برق با کابل خود نگهدار در همدان | اتاق خبر
کد خبر: 314817
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1394 - 14:02
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به افتتاح ۱۵۸ پروژه برق در دهه فجر در این استان گفت: ۱۶۲ کیلومتر شبکه برق با استفاده از کابل خود نگهدار اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

اتاق خبر- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به افتتاح ۱۵۸ پروژه برق در دهه فجر در این استان گفت: ۱۶۲ کیلومتر شبکه برق با استفاده از کابل خود نگهدار اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

حاجی رضا تیموری عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد امام(ره) و شهدا اظهار داشت: حفظ وحدت، انسجام و یکپارچگی بهترین پیام این ایام است.

وی بابیان اینکه وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی بوده و هست، گفت: وحدت، همدلی و همزبانی در تمام عرصه‌ها باید مدنظر باشد تا همواره شاهد ایرانی پیروز باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به ضریب نفوذ برق در استان همدان ابراز داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی تمام مردم شهر و روستای استان همدان از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکان برق استان تاکنون ۶۸۱ هزار مشترک است، افزود: ۶۰ درصد انرژی تحویلی به مشترکان در بخش مولد یعنی کشاورزی و صنعت به مصرف می‌رسد.

تیموری عنوان کرد: مصرف ۱۰ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در بخش صنعت چهار درصد و در بخش کشاورزی ۶ درصد رشد داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد: با اقدامات دولت و مسئولین استان که پیگیر فعال شدن بخش صنایع هستند درصد مصرف در بخش صنعت در سال‌های آینده افزایش بیشتری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآور شد: زیرساخت‌ها و شرایط سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی برای سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

۱۵۸ پروژه با اعتباری معادل ۲۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد

وی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در ایام دهه فجر امسال عنوان کرد: در این ایام ۱۵۸ پروژه با اعتباری معادل ۲۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

تیموری با اشاره به پروژه‌های آماده کلنگ‌زنی عنوان کرد: ۱۹ پروژه با اعتباری معادل ۱۹ میلیارد کلنگ‌زنی و تا پایان سال نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: ۱۲۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط احداث و ۱۶۲ کیلومتر شبکه نیز با استفاده از کابل خودنگهدار اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: احداث ۱۰ کیلومتر شبکه روشنایی معابر، نصب ۷ هزار دستگاه چراغ، ۲۳۱ دستگاه ترانسفورماتور توزیع و ۱۵ هزار دستگاه کنتور برای مشترکان جدید از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است.

وی با اشاره به تبدیل ۱۵ هزار دستگاه کنتور آنالوگ به دیجیتال برای مشترکان عنوان کرد: تاکنون ۳۰۳ هزار کنتور مشترکان دیجیتالی شده که معادل ۴۵ درصد مشترکان در استان است.

تیموری در خصوص تشریح اقدامات انجام شده در خصوص انرژی‌های پاک بیان داشت: در سال گذشته برای ۸ مدرسه، چهار مسجد و ساختمان شرکت برق ۱۲۰ کیلووات انرژی خورشیدی نصب شده و در حال بهره‌‌برداری است.

وی افزود: در حال حاضر سرمایه‌گذار خارجی برای احداث دو نیروگاه هفت مگاواتی خورشیدی با تجهیزات مربوطه به ارزش ۱۴ میلیون دلار پروانه ساخت دریافت کرده که به زودی عملیات احداث آنها در شهرستان همدان آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اضافه کرد: همچنین سرمایه‌گذار خارجی از برق منطقه‌ای باختر تا ۲۰۰ مگاوات مجوز احداث نیروگاه خورشیدی دریافت کرده که در سال‌های بعد اقدام خواهد شد.

استفاده عشایر استان همدان از انرژی‌ خورشیدی

وی با اشاره به امکان استفاده عشایر استان از انرژی‌ خورشیدی عنوان کرد: در حال حاضر امکان استفاده از این انرژی برای ۶۰۰ خانوار عشایری فراهم و مناقصه آن برگزار شده و در حال خرید پنل‌های خورشیدی هستیم.

تیموری با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری یادآور شد: در بحث نیروگاه‌های مقیاس کوچک و مولدهای تولید پراکنده نیز ۳۲ سرمایه‌گذار به قدرت ۱۷۳ مگاوات در استان حضور دارند.

وی اظهار داشت: در این زمینه ۱۳۸ مگاوات موافقت‌نامه مبادله شده که ۹۰ مگاوات پروانه احداث دریافت کرده‌اند و ۳۳ مگاوات عقدقرارداد کرده و ۱۰ مگاوات وارد مدار شده و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: کاهش تلفات، جذب سرمایه‌های کوچک، اشتغالزایی و پدافند غیرعامل از جمله مزایای استفاده از نیروگاه‌های مقیاس کوچک است.

وی با اشاره به سفر دولت به استان در شهریور ماه یادآور شد: نیروگاه یک هزار مگاواتی شهید مفتح یکی از نیروگاه‌های برتر و پایدار کشور است که به دلیل محدودیت استفاده از آب در حال حاضر از ۳۵ درصد ظرفیت آن استفاده می‌شود.

تیموری ابراز داشت: در سفر هیئت دولت به استان ۱۲۷ میلیارد تومان برای صرفه‌جویی آب در نیروگاه سرمایه‌گذاری و یکی از برج‌های نیروگاه از تر به خشک تبدیل شد که سالیانه حدود ۲ میلیون متر مکعب آب صرفه‌جویی می‌شود.

وی با بیان اینکه سه برج بعدی نیز در برنامه وزارت نیرو است که در سال‌های آینده اقدام خواهد شد، ادامه داد: پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر همدان نیز با احداث ۴۷ کیلومتر لوله‌گذاری به نیروگاه انتقال داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اظهار داشت: با کامل شدن تجهیزات تصفیه‌خانه ۱۰۰ درصد آب صرفه‌جویی شده و نیاز به آب‌های زیر زمینی نخواهد بود.

وی در ادامه با قدردانی از همراهی و مشارکت مردم گفت: با مشارکت مردم پیک تابستان ۹۴ را به سلامت و بدون خاموشی پشت‌سر گذاشتیم و امیداست با ادامه این مشارکت‌ها از پیک تابستان ۹۵ نیز عبور کنیم.

تیموری با تأکید بر صرفه‌جویی و مصرف بهینه افزود: کشاورزان می‌توانند با همراهی در چهار ساعت پیک بار و قطع برق چاه‌های کشاورزی خود از انرژی رایگان استفاده کنند.

وی عنوان کرد: صنایع نیز می‌توانند زمان تعمیرات و تعطیلات خود را به تابستان منتقل کنند و شیفت کاری خود را در پیک بار تغییر دهند تا از تشویق‌های وزارت نیرو بهره‌مند شوند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید