عربستان در پی افزایش صادرات ایران قیمت نفت خود را در آسیا کاهش داد | اتاق خبر
کد خبر: 315028
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1394 - 08:41
با بازگشت روند افزایشی به نرخ صادراتی نفت ایران پس از لغو تحریم‌ها به نظر می‌رسد عربستان به هیچ عنوان نمی‌خواهد بازار نفت خود را در آسیا با ورود بیشتر نفت ایران از دست بدهد، بر این اساس قیمت نفت صادراتی خود به بازارهای آسیایی را کاهش داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس،  به نقل از بلومبرگ، عربستان سعودی قیمت نفت خود برای تحویل در ماه مارس را در بازارهای آسیایی کاهش داد.

به نظر می‌رسد این اقدام عربستان در راستای حفظ هر چه بیشتر بازار خود در آسیا در زمانی است  که نرخ صادرات نفت ایران روندی افزایشی را به خود گرفته است.

بر همین اساس شرکت نفت دولتی آرامکو عربستان قیمت نفت خود برای تحویل به مشتریان آسیایی را 20 سنت تا یک دلار نسبت به قیمت منطقه‌ای نفت در آسیا کاهش داده است.

قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری تا کنون به دلیل لغو تحریم‌های ایران و بازگشت بیشتر نفت این کشور به بازارهای جهانی 8 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

بنا به گفته رابین میلز مدیرعامل شرکت قمرانرژی هیچ یک از دو کشور ایران و عربستان تا قبل از اینکه مشخص شود چه مقدار نفت اضافی به بازار جهانی وارد خواهد شد، قصد ندارند از سهم خود در بازار بین‌المللی نفت عقب‌نشینی کنند.

وی تأکید کرد: ایرانی‌ها قصد دارند به بازار جهانی باز گردند و بازار جهانی نیز اولویت اول هر دو کشور محسوب می‌شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید