رشد قابل توجه بارش‌های کشور نسبت به سال گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 315288
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 00:21
بر اساس آخرین آمار با ثبت حدود 2 میلی‌متر بارندگی در یک هفته گذشته، حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی (مهرماه) تاکنون 136 میلی‌متر رسید.

اتاق خبر: طبق اعلام وزارت نیرو این میزان بارش در مدت مشابه سال آبی گذشته 87 میلی‌متر بوده و متوسط درازمدت در همین زمان 116 میلی‌متر ثبت شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛  میزان بارش در هفته سوم دی‌ماه در مقایسه با میزان سال گذشته 56 درصد و نسبت به متوسط درازمدت 17 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر طی هفته گذشته در جدول بارش‌های حوضه‌های آبریز اصلی کشور، در حوضه دریای خزر نیز 6 میلی‌متر و در حوضه‌ قره‌قوم 4 میلی‌متر بارش گزارش شده است.

همچنین حوضه‌های آبریز خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه و فلات مرکزی در یک هفته یک میلی‌متر بارندگی داشته‌اند و تنها حوضه بدون بارش موثر در کشور حوضه آبریز هامون و مرزی شرق بارش بوده است.

گفتنی است که بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته درمقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه پل‌نوایی خوی در استان آذربایجان غربی با 139 درصد افزایش بارش بوده و ایستگاه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با 99 درصد کاهش کمترین میزان بارندگی درمقایسه با دوره درازمدت را داشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید