خواستم با«محمد رسول الله(ص)» پنجره‌ای ازاسلام واقعی به غرب بازکنم | اتاق خبر
کد خبر: 315311
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 03:27
مجید مجیدی کارگردان «محمد رسول الله(ص)» بیان کرد که قصد داشته است با این فیلم پنجره ای از اسلام واقعی را برای جهان غرب باز کند تا ماهیت رحمانی دین اسلام و پیامبر را به جهان نشان دهد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مجید مجیدی در نشست خبری فیلم «محمد رسول الله(ص)» که با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو در روز جمعه ۱۶ بهمن ماه در محل خبرگزاری روسیه امروز برگزار شد، گفت: تروریست ها و جریان های افراطی نام اسلام را به سرقت برده اند.

مجیدی دغدغه اصلی ساخت فیلم خود را ناشی از تصویر نادرستی که از اسلام در دنیا ارائه شده دانست و با اشاره به رشد جریان های تروریستی و افراطی در جهان اسلام و گسترش جریان اسلام هراسی در غرب، ضرورت و اهمیت ساخت و نمایش این فیلم در زمان حاضر را مورد تأکید قرار داد.

وی اظهار کرد: تلاش کردم با ساخت فیلم «محمد رسول الله(ص)» پنجره ای از اسلام واقعی را برای جهان غرب باز کنم، پنجره ای که بتواند قطره ای از دریای رحمت للعالمین پیامبر اسلام و ماهیت رحمانی دین اسلام را به جهان نشان دهد.

کارگردان فیلم «محمد رسول الله(ص)» هدف دیگر خود از ساخت این فیلم را تقویت وحدت و اخوت میان مسلمانان جهان اعلام کرد و این فیلم را عاملی برای وفاق در جهان اسلام دانست و گفت: در مراحل تحقیقات که نزدیک به سه سال به طول انجامید هم به منابع معتبر اهل سنت و هم به منابع معتبر شیعه مراجعه کردیم و با علمای اهل سنت و شیعه گفتگو و از مشاوره هر دو گروه استفاده کردیم و برای ساخت بخش اول از سه گانه فیلم پیامبر، مقطع پیش از اسلام و دوران کودکی زندگی رسول گرامی اسلامی را انتخاب کردیم که کمتر چالش برانگیز و مورد اختلاف باشد، همچنین در هیچ جای فیلم هم تصویری از چهره پیامبر ارائه نشده است.

وی ضمن اظهار تعجب از داوری و قضاوت نامناسب و زودهنگام برخی از علما در عربستان سعودی و دانشگاه الازهر مصر بدون دیدن فیلم اظهار کرد: ما بارها اعلام آمادگی کرده ایم که حاضریم فیلم را به صورت اختصاصی برای آنها به نمایش بگذاریم تا به صورت واقع بینانه نسبت به آن داوری و قضاوت کنند.

مجیدی در این نشست خبری که با حضور خبرنگاران مختلف از خبرگزاری های روسیه، روسیه امروز، اسپوتنیک و شبکه های تلویزیونی قفقاز، المیادین، ترکیه و ارمنستان همراه بود، یادآور شد: ساخت این فیلم ۷ سال بطول انجامید و برای آن شهرک سینمایی پیامبر که شهرهای مکه و مدینه قدیم را در بر می گیرد به گونه ای ساخته شد که حداقل تا ۳۰ سال دیگر برای ساخت فیلم های تاریخی اسلامی قابل استفاده باشد.

کارگردان فیلم «محمد رسول الله(ص)» با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و بین المللی روسیه، وجود اقوام و ادیان مختلف، چالش های افراطی گری و تصاویر نادرست از اسلام که این کشور با آن مواجه است، اظهار امیدواری کرد مردم روسیه اعم از مسلمان و غیر مسلمان، بتوانند بزودی این فیلم را تماشا کنند.

به اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو و به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی، فیلم «محمد رسول الله(ص)» روز شنبه ۱۷ بهمن ماه در سالن سینمایی اکتیابر برای اهالی سینما، فرهیختگان و هنر دوستان روسیه و ایرانیان مقیم این کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید