اقلیم مناسب زنجان همواره مورد توجه گردشگران بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 315359
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 08:27
رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان:
رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان تاکید کرد: اقلیم مناسب زنجان همواره مورد توجه گردشگران بوده است.

اتاق خبر- رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان تاکید کرد: اقلیم مناسب زنجان همواره مورد توجه گردشگران بوده است.

اویس کیانی گفت: استان زنجان و اقلیم مناسب آن همواره مورد توجه گردشگران بوده است، لذا در ایام نوروز نیز استان زنجان می‌تواند مقصد مناسبی برای گردشگری باشد تا گردشگران نوروزی بتوانند با چند روز اقامت در استان از مناطق تاریخی و جاذبه‌های طبیعی زنجان استفاده کنند.

وی افزود: معرفی و تعیین چند محور گردشگری برای گردشگران سبب می‌شود بتوان گردشگران را با تاریخ کهن زنجان آشنا کرد و نقشه مناسبی از گردشگری استان در اختیار آن‌ها قرار داد. به‌عنوان مثال، محور گردشگری شهرستان سلطانیه شامل ارگ و گنبد سلطانیه، مقبره تاریخی چلبی‌اوغلی، مقبره ملاحسن کاشی، تپه باستانی نور، چشمه آب‌معدنی شاه‌بلاغی، معبد داش‌کسن یا اژدها، مسجد جامع سجاس، مقبره قیدار نبی و غار کتله‌خور است که این محور به علت حضور تنها اثر ثبت‌ شده جهانی استان پرترددترین محور گردشگری استان است. این مسیر اصلی‌ترین مسیر گردشگری استان محسوب می‌شود و بخشی از تاریخ زنجان را مشخص می‌کند.

این راهنمای گردشگر خاطرنشان کرد: محور اصلی گردشگری در بخش شمالی استان معطوف به شهرستان طارم می‌شود که به هندوستان ایران شهرت دارد و با شروع فصل بهار زیبایی‌های زیادی از این بهشت پنهان شکوفا می‌شود. روستاهای هدف گردشگری همانند شیت و ولیدر که در این منطقه قرار دارد بسیار چشم‌نواز و بسیار دل‌انگیز هستند. همچنین محور و مسیر گردشگری شهرستان ماه‌نشان و ضلع غربی استان شامل جاذبه‌های زمین‌شناسی و طبیعی بسیار زیبای استان است که هود و یا همان به‌ اصطلاح عامیانه خود دودکش جن و قلعه باستانی بهستان را شامل می‌شود. حضور تپه‌های رنگی ماه‌نشان را نباید نادیده گرفت، زیرا که نقاشی خدا به روی کوه‌های ماهوری بسیار دل‌نواز و چشم‌نواز است.

وی با بیان اینکه برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که سال آینده برگزار خواهد شد و راهنمایان گردشگر سراسر دنیا به زنجان نیز خواهند آمد فرصت مناسبی برای معرفی استان و جذب گردشگر خارجی در زنجان فراهم می‌کند، اظهار کرد: کنوانسیون راهنمایان گردشگری جهان از هر دو سال یک‌بار در یک کشور برگزار می‌شود که این کنوانسیون تاکنون در کشورهای اتریش، قبرس، فنلاند، آفریقای‌جنوبی، سنگاپور، کانادا، چین، قبرس، اسکاتلند، استرالیا، مصر، اندونزی، استونی و چک برگزار شده است که سال آینده شاهد حضور این جمع گسترده در ایران خواهیم بود.

منبع: ایسنا 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید