حذف کارت بازرگانی ضرورت دارد | اتاق خبر
کد خبر: 315497
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 16:55
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر:
بهروز ضرغام عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان گفت: اتاق بازرگانی باید کارت های بازرگانی را حذف کند و شرایطی را فراهم کند تا صادرات و واردات با کارت ملی انجام شود.

اتاق خبر- بهروز ضرغام عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان گفت: اتاق بازرگانی باید کارت های بازرگانی را حذف کند و شرایطی را فراهم کند تا صادرات و واردات با کارت ملی انجام شود.

بهروز ضرغام در گفت و گو با اتاق خبر افزود: یکی از دلایلی که با کمبود کارت های بازرگانی فعالان اقتصادی مواجه می شویم؛ موانع مختلفی است که درسیستم به منظور دریافت کارت بازرگانی وجود دارد.

به گفته وی؛ چندی است که وزارت دارایی و سازمان امور مالیاتی نیز بر سر راه افرادی که به منظور اخذ کارت بازرگانی معرفی می شوند، موانع زیادی ایجاد می کند. درواقع باید به جای ایجاد موانع با یک تعرفه معقولی ترخیص قطعی انجام شود تا معضل در سطح جامعه حل شود.

بهروز ضرغام ادامه داد: تعداد کارت های بازرگانی که مورد سوء استفاده قرار می گیرد؛ بسیار زیاد است. درواقع افرادی با کارت بازرگانی دیگران واردات انجام می دهند.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد که کارت بازرگانی حذف شود تا افراد با یک مبلغ معقولی عضو اتاق شوند و اگر به همین منوال پیش رویم، تعداد اعضا نیز افزایش پیدا می کند.

ضرغام در رابطه با برقراری مراودات جدید اتاق زنجان با کشور هندوستان گفت: استان زنجان و حیدرآباد هندوستان به عنوان قطب آی تی محسوب می شوند. چندی پیش نیز یک هیأت تجاری از زنجان وارد کشور هندوستان شد که در راس آن استاندار زنجان بود که باید گفت که مذاکرات خوبی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه درحال حاضر در دوره پست مدرن به سر می بریم؛ نوع درآمدها تغییر کرده است و برای اینکه به روز شویم و از این درآمدها استفاده کنیم لازم است که تدابیری اتخاذ شود تا به این سمت و سو حرکت کنیم.

ضرغام تصریح کرد: یکی از درآمدهایی که در کشور مغفول مانده است؛ درآمدهای خدماتی به ویژه در زمینه آی تی است که باید با برنامه ریزی لازم از آن بهره مند شد. چونکه درحال حاضر ثروتمندترین شرکت های دنیا در زمینه آی تی فعالیت دارند.

وی در رابطه با معضلات صدور ضمانت نامه های بانکی در دوره تحریم، اظهار کرد: وقتی شرکت های ایرانی به منظور بستن قرارداد وارد کشور های خارجی می شوند با مشکل ضمانت نامه بانکی در دوره تحریم مواجه می شدند که امید می رود با روال جدیدی که ایجاد شده معضلات موجود در این حوزه برطرف شود.

ضرغام در ارزیابی وضعیت جدید اقتصاد کشور گفت: دولت ناچار است ضمن توسعه واردات در کشور، صادرات را نیز توسعه دهد و از آن حمایت جدی به عمل آورد تا فرصت های به وجود آمده به تهدید تبدیل نشود.

به گفته وی، ضرورت دارد که از طریق بانک های مربوطه به صادرکنندگان خود تسهیلات کم بهره واگذار کنیم تا حجم صادرت به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. علاوه بر این برای بهبود اوضاع تنها نباید در بحث واردات محدودیت ایجاد کنیم بلکه باید از صادرات حمایت شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید