خطای 53: چکی که اپل به گوش سارقان و تعمیرکاران غیررسمی می‌زند | اتاق خبر
کد خبر: 315543
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 21:54
خبرآنلاین نوشت: تعدادی از کاربران آیفون پس از تعمیر گوشی(و بعضاً سارقان)، با خطای موسوم به Error 53 روبرو شده و آیفونشان ازکارافتاده است.

اتاق خبر -  اگر کاربری ظاهراً گوشی هوشمند اپل خود را (آیفون 6) به تکنسین غیررسمی برای تعمیر تاچ آی دی بسپرد دچار این مشکل می‌شود و اپل آن را از کار می‌اندازد.

اپل ضمن تأیید این خبر اعلام کرده که ازکارافتادن گوشی نکته مثبت امنیتی است و طوری گوشی را طراحی کرده که اگر کسی به‌عنوان‌مثال گوشی را دزدیده و سعی کند با باز کردن فیزیکی، بخواهد اطلاعات داخل آن را به سرقت ببرد، با قفل شدن گوشی امنیت همچنان پابرجا بوده و هیچ‌کس نتواند از گوشی سوءاستفاده کرده و اطلاعات داخل آن را به سرقت ببرد.

سایت گاردین{لینک} البته با هوچی گری(غیرحرفه‌ای) سعی کرده آب به آسیاب سارقان لندنی (لندن یکی از بالاترین آمار سرقت گوشی آیفون را در جهان دارد) بریزد، غافل از اینکه ممانعت از سرقت اطلاعات گوشی حتی پس از باز کردن فیزیکی، فناوری ویژه‌ای است که فقط اپل در اختیار دارد.

به گفته سخنگوی اپل کاربران پس از تعمیر رسمی باید گوشی‌شان دوباره تأییدیه امنیتی (pairing)موسوم به Secure Enclave (فناوری امنیتی بکار رفته در تاچ آی دی روی آی او اس 9 به بالا) بگیرد که این کار را تکنسین غیررسمی نمی‌تواند انجام دهد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید