طرح باران اتاق اصناف ناکارآمد است | اتاق خبر
کد خبر: 315550
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1394 - 13:42
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با اتاق خبر
به ثمر نشستن این قبیل طرح ها نیازمند زیرساخت های مناسب است که متأسفانه با شرایط فعلی اصناف فاقد امکانات هستند و پیش از آن که طرحی ارائه شود باید به ایجاد زیر ساخت ها توجه کرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک طرح ارائه شده از سوی اتاق اصناف ایران در زمینه تجهیز صنوف به صندوق مکانیزه فروش را ناکارآمد دانست و گفت: به ثمر نشستن این قبیل طرح ها نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم است که متأسفانه با شرایط فعلی اصناف فاقد امکانات هستند.

حسام عقبایی در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه احتمال به ثمر نشستن طرح باران اتاق اصناف ایران بسیار پایین است، اعلام کرد:  برای انجام این قبیل اقدامات باید بسترمناسب آن در کشور مهیا شود و پیش از ارائه چنین طرح هایی بستر مناسب آن را فراهم کرد؛ به دلیل مشکلاتی که در سیستم مالیاتی وجود دارد بسترهای طرح صندوق مکانیزه فروش مهیا نیست.

وی تصریح کرد: این طرح از سال 90 کلید خورد و شاهد هستیم که خروجی مفیدی نداشته است. برای به سرانجام رسیدن این طرح خود دولت و سازمان امور مالیاتی باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرند و مانند سامانه ای که برای یارانه تنظیم کردند اقدامی مشابه آن نیز برای اصناف صورت دهند.

عقبایی در ادامه افزود: البته استقبال اصناف نیز در این میان مطرح است چرا که جامعه اصناف مانند مردم با تکنولوژی های روز پیش نرفته است و از همان سیستم ابتدایی و سنتی 50 سال پیش استفاده می کنند بنابراین سیستم های جدید و به روز  در این شرایط کارآمد نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت و سازمان امور مالیاتی تا به امروز اقدام جدی ای صورت نداده اند، اظهار داشت: اگر دولت تمایلی به ورود به بحث تجهیز اصناف به صندوق فروش ندارد؛ برای شفاف سازی مالیات ها از اتحادیه ها کمک بگیرند. به طور حتم زمان آن فرا رسیده است که خود اصناف وارد عمل شده و مدیریت بخش خود را به دست بگیرند.

رئیس مشاوران املاک عنوان کرد: فعالان صنفی به خصوص افراد با سابقه بهتر از هر فرد دیگری می توانند مشکلات اصناف را شناسایی کنند چراکه به حوزه حود اشراف کامل دارند و می توانند راه حل های مناسبی را ارائه دهند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید