بیمه اتکایی سوئیس برای حضور در بازار ایران اشتیاق دارد | اتاق خبر
کد خبر: 315600
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 01:24
یک مقام ارشد اجرایی شرکت بیمه اتکایی سوئیس(Echo Re) از اشتیاق نمایندگان این شرکت به بازدید از بازار بیمه در ایران و گفت و گو با مقام های بیمه ای کشورمان خبر داد.

اتاق خبر: یک مقام ارشد اجرایی شرکت بیمه اتکایی سوئیس در نامه ای به مینا صدیق نوحی معاون بیمه های اتکایی بیمه مرکزی آورده است: نمایندگان شرکت اکوری در نظر دارند در سفر به ایران و بازدید از بازار بیمه این کشور، منافع مشترک در زمینه بیمه های اتکایی را با مقام های بیمه ای ایران مورد بحث و بررسی قرار دهند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ اجرایی شدن برجام و برچیده شدن تحریم های بین المللی علیه کشورمان موجب شد تا شورای فدرال سوئیس ، لغو تحریم های بیمه ای این کشور علیه ایران را خاطرنشان سازد .
 لغو تحریم ها و تغییر شرایط فعالیت های اقتصادی در کشور در تمامی حوزه ها، به ویژه حوزه صنعت بیمه که در دوره تحریم با مشکلات و موانع زیادی مواجه بود، مورد توجه قرار گرفته است.
صنعت بیمه در ایران از سال 1389 تا 1394 با تحریم شدید روبرو شد به طوریکه در زمان تحریم سوئیفت بسته شد و امکان نقل و انتقال ارز نیز امکانپذیر نبود، اما در طول دوران تحریم از نظر نگهداری ریسک و ارائه پوشش به ریسک های بزرگ ظرفیت سازی بسیار خوبی در صنعت بیمه انجام شد.
قبل از شروع تحریم ها، سرمایه تاسیس شرکت های بیمه ای 400 میلیارد ریال بود، اما در زمان شروع تحریم ها، سرمایه تاسیس شرکت های بیمه ای افزایش یافت تا شرکت های بیمه ای تقویت شوند و ظرفیت نگهداری ریسک در آنها رشد پیدا کند.
پیش از شروع تحریم ها مواقعی تا 80 درصد ریسک های بزرگ به خارج واگذار، و حدود 20 درصد آن ریسک ها در داخل کشور نگهداری می شد ،اما در دوران تحریم این نسبت تغییر یافت و اکنون قسمت اعظم ریسکها در داخل کشور و قسمت ناچیزی از آن به خارج واگذار می شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید