اگر مارگارت تاچر زنده بود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 315619
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 02:48
ایسنا نوشت: یک مشاور نزدیک مارگارت تاچر، نخست وزیر اسبق انگلیس گفت، اگر تاچر زنده بود از پیش‌نویس توافق مربوط به مذاکرات دیوید کامرون با اتحادیه اروپا برای اصلاح شرایط عضویت کشورش در این اتحادیه حمایت می‌کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری فرانسه، لرد چارلز پاول، نزدیکترین مشاور مارگارت تاچر، نخست وزیر اسبق انگلیس که مخالفت شدیدش با بروکسل سرانجام باعث کناره‌گیری‌اش از نخست وزیری در سال 1990 شد در مطلبی که منتشر کرد گفت که تاچر در صورت زنده بودن از توافق جدید دیوید کامرون با اتحادیه اروپا حمایت می کرد.

پاول در مطلبش که در نشریه ساندی تایمز منتشر کرد نوشت: مارگارت تاچر اگر زنده بود "حتی پر قدرت‌تر از دیوید کامرون، نخست وزیر محافظه‌کار فعلی انگلیس علیه اتحادیه اروپا شورش می‌کرد اما با این حال با چیزی که پیشنهاد شده کنار می‌آمد و در حقیقت خودش برای توافق مشابهی مذاکره می‌کرد.

تاچر در زمان نخست وزیری دشمنی کشورهای اروپایی با انگلیس را بر انگیخت که این مساله باعث تضعیف نخست وزیر بعد او یعنی جان میجر شد که برای بهبود روابط کشورش با بروکسل تلاش داشت.

پاول نوشت: دل مارگارت تاچر هرگز راضی به عضویت ما در اتحادیه اروپا نبود اما من مطمئن هستم عقل او به حمایت از ماندن ما در این اتحادیه بر اساس شرایطی که در حال حاضر پیشنهاد شده ادامه می‌داد.مطمئنا زمانهایی بود که خشم تاچر به عنوان نخست وزیر انگلیس به دلیل نارضایتی از اروپا سرازیر می‌شد اما چیزی که هرگز از زبان او نشنیدم خارج شدن انگلیس از اتحادیه اروپا بود. شاید او اگر زنده بود پشت کار بیشتری به نسبت دیوید کامرون برای توافق با اتحادیه اروپا به خرج می داد و با قدرت بیشتری با بروکسل مخالفت می‌کرد. اما من اطمینان دارم که تاچر به توافق می‌رسید و شاید چیزی بسیار شبیه پیش‌نویسی که در حال حاضر پیشنهاد شده را به دست می‌آورد.

مارگارت تاچر از سال 1979 تا 1990 نخست وزیر انگلیس بود و در سال 2013 در سن 87 سالگی درگذشت. دیوید کامرون اخیرا اعلام کرد به وزرای دولتش اجازه می‌دهد له یا علیه باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا تبلیغ کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید