استقبال ایرانیان گرم بود | اتاق خبر
کد خبر: 315672
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 07:25
نخست وزیر یونان در بدو ورود به پردیس:
نخست وزیر یونان در بدو ورود به پردیس گفت: استقبال ایرانیان از تیم یونانی گرم بود و ایران و یونان پیوندهای قوی دارند؛ از این‌رو، همکاری‌هایی بین دانشمندان دو کشور آغاز می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، آلکسیس سیپراس عصر امروز در بدو ورود به پردیس به همراه وزرا و تیم همراه خود و در نشستی در پارک علوم و فناوری این شهرستان، با اشاره به بازدید تیم یونانی از اصفهان، ضمن تشکر از استقبال گرم ایرانیان اظهار داشت: از شهر بسیار مهم اصفهان به تهران آمدم و این فرصت خوبی بود که در یک روز گذشته، فرهنگ و تاریخ ایران را از نزدیک ببینیم و هم از آینده جمهوری اسلامی ایران مطلع شویم.

وی افزود: پیوندهای قوی میان دو کشور ایران و یونان از قدیم وجود داشته و این پیوندها، تاریخی و فرهنگی است؛ در آینده نیز می‌توانیم پیوندهای خود را بیش از پیش تقویت کنیم و این سفر هم برای همین برگزار شده است.
نخست وزیر یونان ادامه داد: در بخش‌های نوآوری، فن‌آوری و فن‌آوری‌های پیشرفته ملت‌هایمان حرف‌هایی برای گفتن دارند و می‌توانند در چارچوب این حوزه‌ها، همکاری‌های خود را تقویت کنند.
سیپراس اضافه کرد: با پخش کلیپ‌هایی که انجام شد، شاهد گزینه اصلی دولت ایران مبنی بر سرمایه‌گذاری در نوآوری، فن‌آوری و حمایت از دانشمندان این سرزمین بودم.
وی تصریح کرد: این اقدام سرمایه‌گذاری بسیار مهمی برای آینده خواهد بود؛ لازم می‌دانم بگویم که در یونان هم نیروهای بسیار متخصص و پیشرفته در فن‌آوری‌های جدید وجود دارد که در نقاط مختلف جهان و کشورهایی جز یونان فعال هستند و این همکاری می‌تواند شامل رشد و تقویت دانشمندان دو کشور شده و همکاری‌هایی بین دانشمندان دو کشور آغاز شود.
نخست وزیر یونان ادامه داد: در مقطع بسیار مهمی از ایران بازدید می‌کنم؛ پس از اجرای توافق‌نامه هسته‌ای ظرفیت و فرصت‌های بسیار مناسبی برای گسترش همکاری‌ها ایجاد شده است.
سیپراس افزود: در این سفر که نقطه عطفی برای گسترش روابط دوجانبه خواهد بود، شماری از شرکت‌های یونانی که علاقه دارند با طرف‌های ایرانی همکاری کنند، نیز به ایران آمده‌اند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید