شرکت پژو از اظهارنظر درباره پرداخت غرامت به ایران خودداری کرد | اتاق خبر
کد خبر: 315757
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 09:37
سخنگوی شرکت پژو فرانسه از اظهار نظر درباره پرداخت غرامت به طرف ایرانی خودداری کرد اما توافق با ایران را یک توافق خوب و متعادل خواند.

اتاق خبر: خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره توافق میان ایران و شرکت پژو سیتروئن فرانسه نوشت: مدیرعامل ایران خودرو در ایران از پرداخت غرامت بیش از 466 میلیون یوریی این شرکت به ایران به خاطر رها کردن بازار ایران در ارتباط با تحریمها خبر داد. 

بنا بر این گزارش به نقل از فارس، هاشم یکه زارع گفته است؛ طبق محاسبات 427 میلیون و 600 هزار یورو خسارت مربوط به رفتار پژو در ایران از جانب این شرکت به ایران خودرو پرداخت خواهد شد که البته بخشی از این مبلغ به طور غیرنقدی محاسبه می‌شود.

شرکت پژو، بزرگترین سازنده اتومبیل اروپا در سال 2012 فعالبتهای خود در ایران را بعد از گسترش تحریمهای آمریکا و اروپا به بخش صنعت خودرو متوقف کرد.

رویترز نوشت: مقامات شرکت پژوی فرانسه از اظهار نظر درباره اظهارات مقامات ایرانی مبنی بر پرداخت غرامت به طرف ایرانی خودداری کردند.

با این حال سخنگوی شرکت پژو به رویترز گفته است: «توافق پژو با ایران یک توافق خوب و متعادل است».

به دنبال رفع تحریمهای علیه ایران، شرکت پژو و ایران در ماه گذشته میلادی یک توافق تجاری برای تولید خودروهای جدید در ایران امضا کردند. 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید