پاکستان برای حل بحران انرژی خود به ایران نیاز دارد | اتاق خبر
کد خبر: 315797
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 17:11
سفیر سابق پاکستان در آمریکا با بیان این که پاکستان برای حل بحران انرژی خود به ایران نیاز دارد از سیاست اسلام آباد در حمایت از عربستان انتقاد کرد و گفت: نباید اجازه بدهیم رابطه با عربستان مناسبات ما با همسایگانمان را نابود سازد.

اتاق خبر: عبیده حسین، سفیر سابق پاکستان در آمریکا گفت، پاکستان برای فائق آمدن بر بحران انرژی ای که گرفتار آن است، باید روابط خود با ایران را بهبود ببخشد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: «ایران در سال های آینده از نظر اقتصادی رشد قوی تری را تجربه خواهد کرد. ایران کشوری است که می تواند واقعا به ما برای تامین نیازهای انرژی مان کمک کند.»

به گفته این وزیر سابق کابینه دولت پاکستان، اگر دولتمردان پاکستانی تلاش کنند، روابط اسلام آباد با تهران بهبود خواهد یافت.

وی گفت: «خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان می تواند کمک زیادی به ما و همچنین به ایران بکند. تقاضای زیادی برای منسوجات، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی ما وجود دارد.»

به گفته عبیده، از زمان حکومت ژنرال ضیاء الحق، پاکستان به نحو فزاینده ای به حامی عربستان سعودی تبدیل شده است.

سفیر سابق پاکستان در آمریکا گفت: «طرز فکر کلی در نزد افکار عمومی این است که سعودی ها به آن خوبی ای که ما با آنها رفتار می کنیم با ما رفتار نمی کنند... ما باید روابط خوبمان را با عربستان حفظ کنیم، اما نباید اجازه بدهیم این روابط، مناسبات ما با همسایگانمان را نابود سازد.»

نظرات
ADS
ADS
پربازدید