داغ‌ترین لیگ ادوار؛ تا آخر فصل می‌میریم! | اتاق خبر
کد خبر: 315905
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 22:10
هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال در حالی پایان یافت که استقلال تهران با وجودی که می‌توانست با کسب سه امتیاز برابر استقلال اهواز فاصله‌اش را با نزدیک‌ترین رقیبش به دو امتیاز برساند اما موفق به این کار نشد تا برای همنام اهوازی کورسوی امیدی برای بقا باقی بماند.

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال در حالی پایان یافت که استقلال تهران با وجودی که می‌توانست با کسب سه امتیاز برابر استقلال اهواز فاصله‌اش را با نزدیک‌ترین رقیبش به دو امتیاز برساند اما موفق به این کار نشد تا برای همنام اهوازی کورسوی امیدی برای بقا باقی بماند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از"ورزش سه"، نکته جالب آنکه از ده تیم بالای جدول رده بندی، تنها این استقلال خوزستان بود که در این هفته توانست به پیروزی دست پیدا کند تا آبی‌های خوزستان بهترین استفاده را از توقف تمام رقبا برده باشد. در واقع این استقلال تهران بود که استقلال را در صدر جدول دوست نداشت تا آن را با همنام خوزستانی‌اش شریک شود!

*اتفاق جالب توجه دیگری که در این هفته افتاد، پنجمین برتری متوالی پدیده مقابل تراکتورسازی بود. حقیقت ماجرا البته این است که دو تیم تاکنون پنج بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که در کمال شگفتی، تمام بازی‌های رودرروی این دو تیم، به سود تیم مشهدی به پایان رسیده است. رکورد 100% درصدی پیروزی پدیده برابر تراکتور در حالی به دست آمد که شرایط بد جوی و لغزندگی شدید زمین، کار را برای هر دو به شدت سخت کرده بود اما بازی فوق‌العاده تماشایی معین عباسیان، فوتبالیست آماده، با انگیزه و تکنیکی و البته شوت زن مشهدی در سمت راست پدیده، در حالی که او چپ پاست نشان داد تا به شرط داشتن نفراتی چون او، بردن در زمین گل آلود و چمن سُر هم امکان پذیر است. عباسیان در نیمه دوم همه کار کرد تا روی ارسال او از روی نقطه کرنر، پدیده روی هرچه لقب گربه سیاه را کم کرده باشد!

*اگر فکر می‌کنید اتفاقات جالب هفته نوزدهم به پایان رسیده، سخت در اشتباهید! چرا که پیش از شکست تراکتور در تبریز برابر تیم مشهدی، سیاه جامگان در مشهد توانست از سد گسترش فولاد بگذرد تا سومین پیروزی پیاپی خود را جشن بگیرد. این امر در حالی محقق شد که تیم مشهدی در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ تنها دو پیروزی کسب کرده بود، در حالی که با شروع نیم فصل آنها پس از شکست مقابل استقلال تهران در آزادی، سه بازی بعدی خود را با برد پشت سرگذاشته اند تا پس از فولاد، صدرنشین جدول دور برگشت لیگ پانزدهم لقب گیرند. بازی حساس و فینال گونه شاگردان کاظمی در هفته بیستم و دربی مشهد در هفته 21، می‌تواند روند پیروزی‌های این تیم را با جدایی از جمع فانوس به دستان همراه کند.

*همان طور که اشاره شد صدرنشین دور برگشت رقابت‌ها تیم متحول شده فولاد خوزستان است. آنها که البته تحول را برخلاف سیاه جامگانی ها به تغییرات پیاپی مربی و گسترده بازیکن مرتبط نکردند، با اسکوچیچ راه درست را رفتند تا به همین سادگی و البته با تحمل سختی‌های بسیار، سپاهان را نیز با برد یک صفر بدرقه کنند. نتیجه‌ای که شاگردان دراگان برای سومین هفته متوالی آن را رقم می‌زنند و این یعنی 300 دقیقه از آخرین گلی که فولادی‌ها خورده‌اند می‌گذرد و همین مساله جذابیت رقابت هفته آینده بهترین خط حمله لیگ یعنی پرسپولیس با آنها را تماشایی‌تر خواهد کرد.

*سومین شکست پیاپی شاگردان دایی در صبای قم، مقابل راه آهن هم از نتایج عجیب هفته است. تیمی که در نیم فصل توانسته بود حتی تا مقطعی به رده دوم جدول برسد، حالا به تیم یکی مانده به آخر جدول هم نه نمی‌گوید!

*اتفاق مهم دیگر هفته شکست زردپوشان اصفهانی است. تیمی که حالا حالاها به صدر برنمی گردد و باید خیلی خوش شانس باشد که در پایان فصل سهمیه لیگ قهرمانان را در دست داشته باشد. آنها با استیماچ کروات پس از 5 تساوی پشت سرهم، مقابل اسکوچیچ کروات شکست خوردند تا با کسب 5 امتیاز از 7 بازی اخیر خود، ضعیف‌ترین نتایج سپاهان در این فصل را شاهد باشیم. نتایج نامید کننده و ضعیفی که شاید آه و نفرین کسی را پشت سر دارد!

*در این هفته پر اتفاق، اولین پیروزی استقلال خوزستان، لسترسیتی ایران هم در نیم فصل دوم رقم خورد. شاگردان ویسی که انگار چشم خورده بودند، پس از دو باخت و ناکامی در گلزنی، سایپا را در زمین خودش بردند تا با استقلال تهران ساید به ای ساید شوند! چسبیده به هم در صدر جدول و همچنان امیدوار به ادامه رؤیاپردازی در لیگ پانزدهم.

*با وجود نتایج به دست آمده در پایان هفته نوزدهم، استقلال و مظلومی، آنچه رقبا برایشان هدیه فرستاده بودند را باز پس فرستادند تا هم دو استقلال دیگر این هدیه‌ها را باز کنند و هم لیگ برتر فوتبال با همه کاستی‌ها، داغ‌تر و پرهیجان‌تر از گذشته به پیش رود.

منبع: ورزش سه

نظرات
ADS
ADS
پربازدید