بازار خودرو رونق می گیرد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 315929
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 10:54
رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان خودرو در گفتگو ب اتاق خبر
فروش خودرو در حال حاضر روند رو به رشدی دارد

اتاق خبر- با اجرای برجام و لغو تحریم ها یکی از بازارهایی که به نظر می رسد تحت تاثیر این اقدام باشد بازار خودرو است. واردات خودرو نیز به نظر می رسد با توجه به لغو تحریم ها، بتواند رونق بیشتری نسبت به دوران تحریم داشته باشد. با این حال مردم با توجه به رفع تحریم ها امیدوار هستند که قیمت خودرو روند کاهشی را به خود ببیند. فرهاد احتشام زاد رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان خودرو برخلاف برخی نظرات عقیده دارد که واردات خودرو و به طور کلی بازار خودرو علاوه بر رونق با ثبات قیمتی روبه رو خواهد شد.

فرهاد احتشام زاد رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به سوالی در مورد واردات خودرو و بازار فروش خودرو های وارداتی، این بازار را پر رونق توصیف کرد.
احتشام زاد در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه در روزهای پایانی سال شاهد رونق بیشتر این بازار و اقبال مردم به خرید خودرو خواهیم بود ادامه داد: بازار واردات خودرو با توجه به نزدیکی به پایان سال و تعطیلات عید نوروز این بازار با افزایش میزان تقاضا روبه رو خواهد شد. امسال به دو دلیل این بازار رونق بیشتری دارد. یکی از دلایل آن، برداشته شدن تحریم ها و برطرف شدن موانع واردات خودرو است.


رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام اینکه مردم انتظار کاهش قیمت ارز را بعد از برداشته شدن تحریم ها داشتند، افزود: به دلیل اجرای برجام انتظار عمومی بر ان بود که قیمت ارز روند کاهشی به خود می گیرد و قیمت خودرو های وارداتی کمتر می شود. اما قیمت ارز کاهش نیافت و ثبات قیمت ارز، باعث شد که در بازار خودروهای وارداتی کاهش قیمت را شاهد نباشیم. از طرفی شرکت های فروشنده خودرو شرایط متنوعی برای فروش محصولات خود در نظر گرفته اند و این کار باعث شده بازار خودرو رونق خوبی گرفته باشد.
وی با اعلام این مطلب که در واردات خودرو به کشور مشکل خاصی وجود ندارد گفت: در زمینه تعریف خودرو لوکس و مسائل تعرفه ای بحث ها و صحبت هایی در انجمن واردکنندگان خودرو وجود دارد اما در زمینه واردات خودرو مشکل خاصی وجود ندارد و تمامی واردات خودرو به کشور بر اساس برنامه پیش می رود. به همین دلیل انتظار داریم بازار خوبی را برای خودرو در ایام نزدیک به عید نوروز شاهد باشیم.
احتشامزاد با روبه رشد خواندن فروش خودرو در کشور قیمت خودرو را متاثر از مسائل مختلفی از جمله نرخ ارز و تعرفه های گمرکی دانست. وی در پایان در مورد ورود خودروسازان خارجی به کشورگفت: با این حال انتظار ما در وحله اول ثبات قیمتی در این بازار و یا افزایش قیمت است. با توجه به اینکه محصولات این خودرو سازان جدید به زودی وارد بازار نخواهد شد و از طرفی خودرو های وارداتی، محصولاتی به روز هستند انتظار می رود که قیمت های خودرو های تولید داخل با خودرو های خارجی همچنان قیمتی زیادی داشته باشند و خودرو های وارداتی قیمت بالای خود را حفظ کنند. به همین دلیل ورود خودرو سازان خارجی به بازار تولید خودرو داخلی تاثیری بر واردات خودرو نخواهد داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید