تحویل سری هجدهم ریل باس‌های تولید داخل به رجا | اتاق خبر
کد خبر: 315934
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 16:17
رام هجدهم از اتوبوس­‌های ریلی (ریل باس) وارد چرخه­ ریلی کشور می­‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر:  مرتضی مقدمی با بیان اینکه هفدهمین مجموعه از ریل باس­‌های ایریکو پس از گذراندن تست­های استاتیک و تست آخرین مراحل فنی، تا پایان هفته جاری به شرکت رجا تحویل داده خواهد شد، گفت: از آغاز به کار مجدد خط تولید ریل باس در روزهای پایانی مرداد ماه سال جاری که پس از وقفه چهار ساله تولید ریل باس را از سرگرفتیم.

وی افزود: تاکنون، ۴ رام (۱۶ دستگاه واگن) از این نوع واگن­‌ها تولید شده که از این تعداد تاکنون ۲ رام به شبکه ریلی کشور پیوسته است و این سومین رام از این مجموعه است که از مرداد ماه  تحویل داده می­‌شود.

مدیرعامل ایریکو ضمن تشکر از همکاری راه­ آهن جمهوری اسلامی ایران و سهامداران این شرکت برای همکاری در راه‌­اندازی مجدد خط تولید ریل باس، تاکید کرد: سری هجدهم اتوبوس‌های ریلی این شرکت تا پایان سال جاری به شبکه ریلی کشور اضافه می­‌شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز از طرف راه آهن جمهوری اسلامی ایران، برای سال آینده این شرکت آمادگی تحویل هر ماه یک رام قطار را دارد. اتوبوس­‌های ریلی از قابلیت­‌های بالایی در جابجایی مسافر در مسافت­‌های کوتاه برخوردارند و با توجه به رویکرد جدید دولت در گسترش شبکه­ قطارهای حومه­‌ای تولید آنها در داخل کشور از اهمیتی استراتژیک در حمل و نقل ریلی برخوردار است.

 منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید