بعد از سال ۸۸ گروهی خود را صاحب اصلی انقلاب معرفی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 315994
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 05:18
مطهری در همایش حزب اعتمادملی:
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به آفت‌هایی که متوجه انقلاب است، گفت: بعد از سال ۸۸ گروهی پیدا شده‌اند که خود را صاحب اصلی انقلاب معرفی می‌کنند و در صددند که انقلابیون اولیه را به حاشیه برانند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، علی مطهری عصر امروز در همایش حزب اعتماد ملی تهران، با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: آرمان اصلی انقلاب ما در کلمه «اسلام» بوده است و اگر بخواهیم این آرمان را ریز و تجزیه کنیم، باید بگویم آرمان‌هایی نظیرعدالت، آزادی، استقلال اعم از سیاسی و فرهنگی و اخلاق و معنویت و احترام به حقوق ملت از آرمان‌های اصلی انقلاب بوده و ما به سوی آن‌ها در حال حرکت هستیم.

این نماینده مردم تهران در مجلس بر لزوم ارزیابی مسیر شده در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: ما باید ببینم در کجای راه هستیم و تا آرمان‌ها چقدر فاصله داریم و به کدام آرمان‌ها نائل شده‌ایم تا راه را گم نکنیم.

او با بیان اینکه در بسیاری از این آرمان‌ها به طور نسبی موفق بوده و در بعضی دچار فراز و نشیب بوده‌ایم، ادامه داد: باید در بررسی‌ها مشخص شود که در کدام دوره‌ها موفق‌تر بوده و هر حرکت اشتباهی را نیز باید اصلاح کنیم. هر حرکتی محتاج اصلاح مستمر است و این طور نیست که هر حرکتی خود به خود به سوی اهدافش پیش برود بلکه دچار انحراف‌هایی می‌شود که روشنفکران، بزرگان و اندیشمندان دائم باید به فکر اصلاح باشند.

او نفوذ اندیشه‌های بیگانه، تجددگرایی افراطی، رخنه فرصت‌طلبان، نا‌تمام گذاشتن نهضت و ابهام طرح‌های آینده را از آفت‌های نهضت اسلامی از دیدگاه شهید مطهری عنوان کرد و افزود: امروز نهضت و انقلاب ما دچار نفوذ و رخنه فرصت‌طلبان و کم شدن خلوص نیت‌هاست.

مطهری به دوران پس از انتخابات سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر و بعد از حوادث سال ۸۸ به نظر می‌رسد گروهی پیدا شده‌اند که خود را صاحب اصلی انقلاب معرفی می‌کنند و در صدد هستند که انقلابیون اولیه را به حاشیه برانند و برای این کار تلاش مستمری هم انجام می‌دهند. به قول شهید مطهری این افراد که ممکن است با اصل آن حرکت اجتماعی هم موافق نباشند، بعد از پیروزی حرکت، خیلی پر شور‌تر و با شعارهای افراطی‌تر انقلابیون اصلی را به حاشیه می‌رانند. مانند آنچه در انقلاب مشروطه رخ داد، ستارخان‌ها و باقرخان‌ها به حاشیه رانده شدند و عین‌الدوله‌ها مناصب را به دست گرفتند.

نماینده مردم تهران یادآور شد: اگر ما مراقبت نکنیم ممکن است چنین آفتی انقلاب ما را به بیراهه بکشاند. باید مقاومت شود و انقلابیون اصیل‌‌ همان طور که در سال‌های اخیر مقاومت کردن، مقاومت کنند. قرار شده بود خیلی از شخصیت‌ها حذف شوند ولی این مقاومت‌ها جلوی آن را گرفت.

مطهری با تاکید بر اینکه کم شدن اعتقادهای این تفرقه‌ای که بر انقلاب حاکم است را پدید آورده است، خاطرنشان کرد: به یاد داریم که امام (ره) چه مقدار بر مسئله وحدت کلمه تاکید داشت. انقلاب ما با وحدت میان اقشار مختلف جامعه پدید آمد، اما امروز این وحدت کمرنگ‌شده و ناشی از کم شدن خلوص نیت‌هاست.

وی از ظلم، فساد، اخلاق، تفرق، تشتّت و ترک امر به معروف و نهی از منکر به عنوان چهارعامل انقراض جوامع بشری از منظر قرآن دانست و اظهار کرد: ما شاهد کم‌رنگ شدن نقش مردم در انقلاب هستیم. ما نباید با انتخابات قهر کنیم. در انتخابات مجلس نهم تحریم اصلاح‌طلبان یک اشتباه بود و باعث شد مجلسی مانند مجلس نهم تشکیل شود که به مراتب از مجلس هشتم ضعیف‌تر بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در مجلس هشتم افراد خوشفکر و دردمند بودند که می‌شد با آنها درد و دل کرد، ادامه داد: در مجلس کنونی تعداد این افراد به ده نفر نمی‌رسد. اگر امروز هم مشارکت نداشته باشیم، باز این حادثه تکرار می‌شود.

مطهری به رد صلاحیت داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: با وجود همه ردصلاحیت‌ها معتقدم مردم ما باید با شور و نشاط در انتخابات اسفندماه شرکت کنند و به افراد خوشفکر و معتدل رای دهند تا ترکیب مجلس تغییر کند و خانه‌تکانی در مجلس فعلی انجام شود.

او تاکید کرد: بنده همواره گفته‌ام چه تایید صلاحیت شوم و چه نشوم، باید مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کرد. ان‌شاءالله گام دوم در مجلس دهم برداشته شود تا این افراطی‌گری‌ها که نه از اسلام نشات گرفته و نه از عقل، تمام شود و انقلاب در مسیر درست خود قرار گیرد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی لوح تقدیری برای زحمات علی مطهری در مجلس نهم اهدا کرد.

مطهری گفت: من خود را شایسته کلماتی که در این لوح به کار رفته نمی‌بینم اما شاید چون دیگران در این عرصه کاری نمی‌کنند کارهای من پررنگ می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید