نخستین واحد پالایشگاهی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا پایان امسال بهره‎برداری می‎شود | اتاق خبر
کد خبر: 316255
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 00:56
با پیشرفت‌های جدید در ساخت و آماده سازی بخش خشکی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی، نخستین واحد شیرین سازی گاز این پالایشگاه به زودی در مدار تولید قرار می‌گیرد.

اتاق خبر: علیرضا عبادی، سرپرست طرح توسعه فازهای 20و21 پارس جنوبی اظهار کرد: تمامی مراحل آماده سازی، تست خطوط و اتصالات پایان یافته و این بخش از پالایشگاه تا اواخر اسفندماه سال جاری با دریافت گاز ترش از پالایشگاه فازهای 6 تا 8 به بهره برداری اولیه می رسد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی با اشاره به تکمیل تمامی بخش های واحد تامین آب، برق و بخار (یوتیلیتی) عنوان کرد: درحال حاضر برای تولید اولیه پالایشگاه دو دستگاه از بویلرهای تولید بخار، درمدار راه اندازی قرار گرفته و نخستین کمپرسور واحد ارسال گاز (U-106) جهت دریافت گاز شیرین آماده بهره برداری است.

عبادی با بیان این که عملیات اجرای خط لوله 42 اینچ انتقال فراورده پالایشگاه پایان یافته، افزود: به زودی با انجام اقدامات پایه ای مربوط، اتصال خروجی خط لوله مذکور به شبکه چهارم سراسری انجام می شود.

سرپرست طرح توسعه فازهای 20و21 پارس جنوبی گفت: راه ردیف اول شیرین سازی این فازها در اواخر اسفندماه سال جاری با دریافت گاز ترش از فازهای 6 تا 8 بهره برداری می شود .

به گفته مجری این فاز، با دریافت گاز از فازهای 6 تا 8 پارس جنوبی، شرایط برای آماده سازی کامل پالایشگاه خشکی این پروژه به منظور دریافت گاز از حوزه مخزنی این فاز در دریا تا نیمه نخست سال آینده فراهم می شود .

عبادی با بیان این که چاه های این فازها در مراحل تکمیلی قرار دارد افزود: با انجام «عملیات تکمیلی» شامل مشبک کاری، اسیدکاری و جریان دهی، 7 حلقه چاه تا پایان اسفندماه سال جاری بصورت کامل آماده راه اندازی می شود.

وی عنوان کرد: با پایان نصب و راه اندازی سکوی فاز 21 تا پایان اردیبهشت ماه، پیش بینی می شود تمامی 11 حلقه چاه این سکو تا تابستان سال آتی آماده تولید و ارسال گاز شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید