ایتالیا خواستار کمک ایران برای تولید زعفران و خرما شد | اتاق خبر
کد خبر: 316272
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 02:15
وزیر کشاورزی ایتالیا با اشاره به دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی ایران، گفت: ما می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی مانند تولید زعفران و خرما از تجربیات شما استفاده کنیم و با کمک شما می‌توانیم شرایط تجاری مناسبی را فراهم آوریم.

اتاق خبر: مسعود خوانساری ظهر امروز در دیدار با وزیر کشاورزی ایتالیا در اتاق بازرگانی تهران، اظهار کرد: در زمان تحریم‌ها روابط دو کشور ایران و ایتالیا قطع نشد. ما بالاترین روابط اقتصادی در میان کشورهای اروپایی را با ایتالیا داشته‌ایم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: سفر اخیر رئیس جمهور ایران به ایتالیا بعد از اجرای برجام و امضای تفاهمنامه‌های مشترک نشان دهنده عمق روابط دو کشور است که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: سرمایه‌گذاری ایتالیا در صنایع ایران می‌تواند بازنده مناسبی برای شرکتهای ایتالیا داشته باشد زیرا ایران علاوه بر داشتن بازار 300 میلیونی اطراف خود منابع طبیعی غنی، افراد تحصیلکرده و داشتن ثبات دارای امنیت است که شرایط ممتازی ایجاد کرده است.

خوانساری تصریح کرد: حدود 108 میلیارد دلار به کشور روسیه توسط کشورهای همسایه صادر می‌شد که ما می‌‌توانیم با داشتن تفکر و ایده‌های جدید با همراهی ایتالیا این بازار را تصاحب کنیم. 

وی یادآور شد: ایران و ایتالیا می‌توانند در بخش کشاورزی درزمینه‌های مختلفی از جمله صنایع غذایی به نتیجه برسند. 

در ادامه این مراسم مائوویتزیو مارتینا وزیر کشاورزی ایتالیا نیز اظهار کرد: ما در روابط با ایران تنها به دنبال آن نیستیم که یک کشور دهنده و یک کشور گیرنده باشد بلکه به دنبال توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک هستند. 

وی با اشاره به وضعیت کشاورزی در ایتالیا گفت: ما دارای تخصص،تجربه مناسبی هستیم که این امر نقطه قوت ما حساب می‌آید.

مارتینا  افزود:الگوی کشاورزی ما یکی از مهمترین مشخصه‌های ایتالیا می‌باشد که منجر شده در هر هکتار ما بازده مناسبی داشته باشیم که این رقم میانگین اروپا از جمله آلمان و انگلیس و حتی 60 درصد بیشتر از فرانسه است.

وی همچنین یادآور شد: کشاورزی ایتالیا علاوه بر داشتن ارزش افزوده مناسب به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

وزیر کشاورزی ایتالیا تاکید کرد: کشاورزی این کشور بیولوژیکی است و از نظر وسعت دارای پنجمین زمین بیولوژیک در دنیا است. 

این مقام ایتالیایی با اشاره به اینکه ایتالیا تجربیات مناسبی در بخش‌های شیلات، ژنتیک حیوانی و گیاهی، ماشین‌آلات کشاورزی دارد، گفت: کشور ما در این زمینه می‌تواند تجربیات خود را در  اختیار شما قرار دهید. 

وی در پایان با اشاره به دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی ایران، گفت: ما نیز می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی مانند تولید زعفران و خرما از تجربیات شما استفاده کنیم و با کمک شما می‌توانیم شرایط تجاری مناسبی را فراهم آوریم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید