«معیشت، امنیت و پیشرفت» شعار ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات مجلس است | اتاق خبر
کد خبر: 316299
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 04:23
حداد عادل:
تسنیم نوشت: سخنگوی ائتلاف اصولگرایان از انتخاب شعار «معیشت، امنیت و پیشرفت» این جریان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

اتاق خبر - دومین نشست خبری غلامعلی حداد عادل با سمت سخنگوی ائتلاف اصولگرایان، ظهر امروز و با حضور برخی از چهره‌های این ائتلاف از جمله بیژن نوباوه، سلیمانی، پرویز داوودی، اسماعیل کوثری، روح‌الامینی، فاطمه رهبر، مصطفی رحماندوست و علی قریشی در خبرگزاری تسنیم در حال برگزاری است.

حداد عادل در ابتدای نشست خود ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن به انتخاب لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در اولین نشست خبری که داشتم خبر شکل‌گیری شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان را مطرح کردیم و امروز اعلام می‌کنم که این شورا که اعضای آن 22 نفر بودند پس از برگزاری 9 جلسه به یک فهرست واحده 30 نفره از نامزدهای اصولگرایان برای نامزدی در انتخابات مجلس رسیدند.

اهم  سخنان وی از این قرار است:

** امیدواریم هفتم اسفند ملت ایران با حضور باشکوه در یک انتخابات سالم، جلوه دیگری از مردم‌سالاری دینی را در جمهوری اسلامی ایران در مقابل چشم مردم جهان به نمایش بگذارند. 

** انتخابات فرصت مناسبی است که رقابت جناح‌ها ظاهر آن است اما باطن آن احساس هویت سیاسی در بین یک ملت است. احساس استقلال، احساس حاکمیت ملی و استمرار اراده ملی در بین ملتی است که نتیجه آن به مراتب از شکست یا پیروزی یک جناح بر جناح دیگر مهمتر است.

** {در مورد اعضای 30 نفره لیست اصولگرایان و فرآیند انتخاب آن} ابتدا یک کارگروه از جانب شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان مامور بررسی فهرست شدند. این شورا از تعداد 190 نفر از کسانی که در استان تهران برای انتخابات ثبت‌نام کرده بودند را به عنوان چهره‌های اصولگرای شاخص و شناخته شده شناسایی کردند و در مراحل بعدی یک نوبت از همه فعالان و روسای احزاب و همچنین یک نوبت از همه نامزدها دعوت شد تا گفت‌وگویی با آنان صورت گیرد و سپس در دو و 3 مرحله در جامعه نظرسنجی ترتیب دادیم.

** شایستگی و صلاحیت، کارآمدی و تخصص، مقبولیت، تجربه، نوآوری، از جمله شاخص‌هایی بود که کارگروه مسئول تهیه فهرست آن را به عنوان معیارهایی برای نامزدهای اصولگرا انتخاب کردند. در این فهرست تلاش شد این شاخص‌ها و ملاک‌ها رعایت شود. پس از بررسی‌های بیشتر 190 نفر تبدیل به 128 نفر و پس از انجام رای‌گیری به لیست 54 نفره رسیدیم و در مرحله دیگر نیز این تعداد به 45 نفر رسید و در نهایت ما با در نظر گرفتن تمامی جوانب و شاخص‌ها یک لیست 30 نفره ارائه دادیم.

**9 نفر از اعضا گرایش عمومی دارند که به هیچ تشکل خاصی تعلق ندارند. 7 نفر از این لیست به پایداری، 6 نفر به جبهه پیروان خط امام و رهبری، 6 نفر به ایثارگران و 2 نفر نیز گرایش به سایر گروه‌ها و تشکل‌ها دارند.

** ما مخالف ارائه لیست‌های دیگری نیستیم و در اختیار ما نیست که از آنها جلوگیری کنیم. عده‌ای با معیارهای دیگر فهرست‌هایی از سلیقه‌های مختلف را ارائه می‌کنند اما در نهایت این مردم هستند که انتخاب‌گر هستند و ما برنامه‌ای برای تخریب سایر گروه‌ها نداریم.

** فهرست‌های انتخاباتی دو نوع است یک نوع از این لیست‌ها به جریان‌های سیاسی مشخص تعلق دارد که نظر شورای ائتلاف بر این است که افراد لیست 30 نفره در آنها نباشند و نوع دیگر لیست‌های انتخاباتی لیست‌هایی است که انجمن‌های صنفی و تشکل‌های غیرسیاسی منتشر می‌کنند که نظارت بر این نوع فهرست‌ها در اختیار ما نیست و حضور اعضا در این لیست‌ها مانعی ندارد.

** ناچار شدیم تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس و نامزدهایی که قطعا از نظر ما صلاحیت داشتند را کنار بگذاریم، کنار گذاشتن بعضی از نمایندگان فعلی در لیست نهایی به این معنا نیست که آنها ضعف داشتند و یا اصولگرا نیستند، واقعیت این است که فضا و ظرفیت محدود بود و در نهایت این فهرست درآمد.

**  از ابتدا از همه اصولگرایان و همچنین طیف آقای لاریجانی دعوت کردیم، طیف متمایل به ایشان در مجلس هم چون صحبت از تمایل به سایر جریانات مانند اعتدال و دولت می‌کردند خودشان استقبالی نکردند ولی اگر می‌خواستند که نماینده‌ای داشته باشند از نظر ما منعی وجود نداشت.

** در لیست نهایی عده‌ای عضو رهروان هستند که با آقای لاریجانی گرایش بیشتری دارند، بنای ما حذف افراد فراکسیون رهروان نبوده چرا که سعی ما ایجاد وحدت فراگیر بوده است. بعضی از اشخاص دیگر هم در میدان انتخاب ما بودند که در مراحل نهایی رای نیاوردند؛ نبودن نماینده از طیف آقای لاریجانی به معنی نفی نمایندگانی که به وی گرایش دارند نیست.

** در مورد ریاست مجلس اخباری که منتشر می‌شود یکی از اقدامات تخریبی و تفرقه‌انگیزی بود که کذب بوده و ظاهرا ما باید همچنان این موضوع را تکذیب کنیم.

**در مورد سرلیست فکر نمی‌کنم اینقدرها هم موضوع مهمی باشد که این همه سوال مطرح شود، فرقی بین سرلیست ودیگران وجود ندارد و تقاضای ما از مردم این است که به همه 30 نفر رای بدهند.

**هر چیزی بهایی دارد و تا بهایی نپردازیم نمی‌توانیم به هدفمان برسیم، وحدت هم بها دارد و بعضی تشکل‌ها به خواست خودشان نمی‌رسند و افرادی بیرون می‌مانند. دوستان اصولگرا که نامشان در لیست نیامده توجه داشته باشند که این بهایی است که جریان اصولگرایی برای رسیدن به وحدت داده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید