رصد فرآیند انتخابات در استان کرمانشاه توسط ۱۶۰۰ بازرس | اتاق خبر
کد خبر: 316314
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 05:41
دبیر هیئت بازرسی انتخابات کرمانشاه مطرح کرد:
دبیر هیئت بازرسی انتخابات کرمانشاه گفت: فرآیند انتخابات در استان کرمانشاه توسط یک ‌هزار و ۵۱۴ صندوق انجام و ۱۶۰۰ بازرس و سربازرس بر فرآیند برگزاری انتخابات نظارت خواهند داشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه، صبح امروز سه شنبه کارگاه آموزشی توجیهی انتخابات از طریق ویدئو کنفرانس با وزارت کشور با حضور حجت‌الاسلام عبدالله عزیزی، دبیر هیئت بازرسی انتخابات استان کرمانشاه برگزار شد.

عزیزی در ابتدای این نشست اظهار کرد: تاکنون زحمات بسیاری برای برگزاری یک انتخابات قانونمند و سالم در کشور کشیده شده و در استان کرمانشاه نیز کارها به بهترین شکل انجام در حال انجام است.

وی افزود: تاکنون چندین همایش کشوری آموزشی توجیهی در زمینه برگزاری انتخابات و اهمیت موضوع بازرسی برگزار شده و وزارت کشور در این زمینه یک شیوه نامه تدوین کرده است که در آن راهکارهای لازم برای برگزاری یک انتخابات قانومند و سالم بیان شده است.

دبیر هیئت بازرسی انتخابات کرمانشاه با تاکید بر لزوم نظارت دقیق بر روند برگزاری انتخابات ۷ اسفندماه اظهار کرد: این نظارت در روز اخذ رأی باید به شکلی دقیق توسط بازرسان اعمال شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ابتدا موضوع به نماینده فرماندار در شعبه مربوطه اعلام گردد و سپس نتیجه اقدامات مربوطه گزارش شود.

حجت الاسلام عزیزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: فرآیند اخذ رأی در انتخابات هفتم اسفند ماه امسال در استان کرمانشاه توسط یک‌هزار و ۵۱۴ صندوق انجام می‌گیرد که در کنار هر شعبه اخذ رأی یک بازرس قرار خواهد داشت و به ازای هر ۲۰ شعبه نیز یک سربازرس انتخاب می‌شود که در مجموع یک‌هزار و ۶۰۰ بازرس و سربازرس بر فرآیند برگزاری انتخابات نظارت می کنند.

وی ادامه داد: بازرسان به عنوان چشم بینا و امین سیستم بازرسی وزارت کشور در کنار صندوق‌های رأی حضور دارند و نقش آنها کمک به مجریان برای برگزاری دقیق انتخابات است.

دبیر هیئت بازرسی انتخابات کرمانشاه افزود: در کنار این ها هیئت‌های بازرسی در شهرستان‌های مختلف تشکیل شده و یک هیئت بازرسی استانی نیز بر این روند نظارت می کند.

گفتنی است، در این کارگاه ۴ ساعته که به صورت همزمان و به شکل ویدئو کنفرانس با محوریت وزارت کشور برگزار شد موضوعات و مسایل مختلف حوزه بازرسی انتخابات با حضور اعضای هیئت‌های بازرسی استان کرمانشاه مورد بحث و بررسی کارشناسانه قرار گرفت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید