سیستان و بلوچستان قطب علمی جنوب شرق کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 316318
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 06:08
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سیستان و بلوچستان با توجه به برخورداری از دانشگاه های و ظرفیت خوب دانشجوئی قطب علمی جنوب شرق کشور است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، کتر محمد فرهادی روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی ساختمان کتابخانه الکترونیک دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این قطب علمی نقش دانشگاه سیستان و بلوچستان بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی افزود: دانشگاه سیستان و بلوچستان با توجه به امکانات و تجهیزات موجود و بهره گیری از استادان با تجربه و متخصص، قطب علمی جنوب شرق کشور است و ظرفیت تبدیل شدن به قطب علمی منطقه را دارد.

مقام عالی وزارت علوم تاکید کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش دارد تا امکانات و تجهیزات بیشتری برای رسیدن به این ظرفیت در دانشگاه سیستان و بلوچستان فراهم شود تا روز به روز شاهد شکوفائی علم در این مرز نشین ایران اسلامی باشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های فراوان علمی پژوهشی هم به لحاظ تجهیزات و هم نیروی انسانی متخصص، اکنون این استان و دانشگاه سیستان و بلوچستان قطب علمی جنوب شرق کشور محسوب می شود و ما باید روز به روز در زمینه نقش آفرین تر شدن این مجموعه تلاش کنیم.

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت برنامه ششم توسعه کشور پرداخت و گفت: علم و فناوری به عنوان موضوع ویژه و اولویت خاص برنامه ششم  توسعه تعیین شد. و باید در این زمینه برنامه ریزی های اثرگذاری را داشته باشیم تا واقعیت علم و فناوری در جامعه مورد لمس باشد.

زمینه جذب دانشجویان خارج از کشور در سیستان و بلوچستان فراهم شود

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: مرز تهدید نیست بلکه یک فرصت است باید با برنامه ریزی جامع زمینه تحصیل جویندگان علم در آن سوی مرزها را در این استان فراهم بیاوریم.

علی اوسط هاشمی بیان کرد: بدانید پیشرفت و توسعه نقش بسزایی در توسعه روابط خارجی با همسایگان این مرزنشین دارد، پس اگر به دنبال توسعه هستیم باید توسعه علم و فناوری را برای حضور خارجی ها در کشور را دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به موقعیت راهبردی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اگر برای این موقعیت برنامه ای ویژه داشته باشیم حسب یقین موفق خواهیم بود، این دیار سرمایه های ارزشمندی دارد که دانشگاه سیستان و بلوچستان یکی از آن ها است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اکنون در آغاز راه هستیم و با تلاش‌های ارزنده‌ای که انجام شده می‌توانیم این آغاز را به یک پایان زیبا تبدیل کنیم هر چند علم پایان ندارد.

هاشمی اضافه داشت: انتظار ما از دانشگاه‌های استان این است که همسو با توسعه‌ای که بر نگاه استان سایه انداخته است، سهم عظیمی را در محتوابخشی داشته باشند.

وی با بیان اینکه آینده بسیار روشنی در پیش رو داریم، تاکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های ایجادشده به مرحله‌ای برسیم که سهم استان در تکامل بخشیدن توسعه، وسعت خود را به منصه ظهور برساند و در این راه همگان باید کوشا باشند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید